Fue Tekniği ile Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

Fue teknigi ile saç ekimi bugün Turkiye`de ve dünyada en çok tercih edilen yöntemdir.

16.12.2014 00:00


 Donör alanda neşter kullanılmaz, dikis atılmaz .Dışarıdan görülen bir yara izi bırakmaz,local anestezi altında yapıldığı icin ağrı hissi minimum olur.

FUE(folikuler unite ekstraksiyonu) kelime anlamı olarak da kil kokunun alım şeklini tarif etmektedir.Fue yönteminde folikuler ünite doğrudan kök seviyesinden çıkartılır folikuler unite ekstraksiyon işlemi için özel olarak imal edilmiş 0.70-0.90 mm arasinda capi olan mikrocerrahi motoru ve aletleri kullanilir.

Greft alımı sırasında en önemli faktörlerden birisi mikrocerrahi aletlerin mevcut kıl köklerinin yönlerine paralel şekilde manipüle edilmesidir.

Bu mikrocerrahi aletlerin kullanımı ile greftlerin alımını mikrogreft olarak her greftte 1-4 saç folikülünün bulunacağı şekilde gerçekleştirmek mümkündür. Böylelikle, hastadan greft alımında 1000-4000 civari mikrogreft sayısina yani 2500-10.000 arasi saç teli ekimi gerceklesmis olur .

Alınan mikrogreftler donör sahadan tek tek itinalı bir şekilde alınmakta ve operasyon esnasında yaşamlarını sağlayan özel bir solüsyon içinde bekletilmektedir.Daha sonra alınan bu greftler, saçsız bölgede yön ve yogunlugu onceden belirlenerek acilmis mikrokanallara yerlestirilir.

Asli Berker`in fotoğrafı.
Asli Berker`in fotoğrafı.
Beğen ·  ·