Yeni Türkiye!

İstanbul`un tüm ilçelerinde bulunan kavşak ve köprüler yeni seçilen cumhurbaşkanı pankartlarıyla dolmuş taşıyor...

13.09.2014 00:00

Seçim öncesi diyelim propaganda yapıyor olabilir, gayet normal, peki seçim bitti, sonuç belli insanlar asgari ücret alarak zar zor yaşamını idame ettirirken, bunca israf neden bir türlü anlamış değilim. 

İsrafın haram olduğunu söyleyen bir gelenekten gelen AKP anlayışının bu yaptığı israfa kimse neden dur demez...  Bu da başka bir muamma.

Gelelim pankartta yazılan slogana... Sokaklar, "Yeni Türkiye`nin Yeni Cumhur başkanı"  yazısı ile kirleten pankartlarla doldurulmuş.

Şimdi ben sormak istiyorum, seçim öncesi ile, seçim sonrası değişen ne oldu da birden bir "Yeni Türkiye" oldu. 

Bu ülkede yaşanan açlık, sefalet, işsizlik ortadan mı kalktı?

Türkiye`nin 81 ilinde yeni iş istihdamları mı yaratıldı?

Net 846 TL olan asgari ücret, 1,500 TL mi oldu?

Çalışanlar toplu sözleşmeli sendikal  haklar mı elde etti?

Taşörenleşme ortadan mı kaldırıldı?

Tabii bunların hiçbiri olmadı, bizim yaşamımız, milyonlarca insanın yaşamı yine, "Aynı Tas, Aynı Hamam" olarak devam ediyor.

Öyleyse sormak istiyorum, "Yeni Türkiye" bunun neresinde.

Kısaca halkın gündemini ilgilendiren hiç bir konuda yenilik olmadı, ama kendilerinin gündeminde  bazı şeyler oldu elbette...
Özgür ve Bağımsız yargıyı ortadan kaldırdı, yargıyı kendine bağlayarak yaptığı yolsuzluklardan kendisi ve oğlu kurtulmuş oldu.

Deniz Feneri davasından kendilerini akladı. 
Kendilerine ilişkin yaptıklarını buradan uzun uzun yazmaya gerek bile duymuyorum, yapılan yolsuzlukları sağır sultan bile duydu...
 
Halk geçmişte olduüu gibi çile çekerken kendileri ve yandaşlarının bir eli balda, diğeri yağda  bir yaşam sürdürdüğünden, onlar için elbette 
Yeni Türkiye olur.