Talandan Mal Kaçırırcasına Aday olunmaz

Değerli yol arkadaşlarım;

29.10.2017 00:00

TALANDAN MAL KAÇIRIRCASINA ADAY BELİRLENEMEZ…


Bildiğiniz gibi yaklaşık 150 yıllık Parlamenter sistemi, 100 yıllık Cumhuriyet tarihimiz için 2019 yılı, bir kırılma noktası olacaktır.
Ya bütün yetki ve kuvvetin tek elde toplandığı, adına başkanlık sistemi dedikleri faşizan diktatörlük rejimi ya da tekrar mevcut parlamenter sisteminin devamı vaat edilen bir yönetim anlayışına yeniden geçeceğiz.

Bu nedenle 2019 seçimler öncesi yapılacak belediye seçimleri son derece önemlidir.

Bunun için geleceğin doğru şekillenmesi, alt yapının şimdiden doğru kurulması gerekir. Bunu yapacak olan da güçlü bir ilçe yönetimi ve ilçe yapılandırmasından geçer. Bu yapılandırmayı yapacak olan da seçilmiş olan 408 delege arkadaşımızdır.
Bu anlamda kongreler sürecini umuda dönüştürmek, devrimci, değişimci ve halkçı bir CHP haline getirmek bizim elimizde.
Ortak akılla hareket etmeliyiz.

Emek yüce değerdir diyen bir siyasal anlayış olarak, emek verenleri göz ardı yaparak, seçim günü aday olmaya gelenlere dur deme erdemliliğini göstermek durumundayız.

Birlik ve beraberlik içinde hareket ederek tüm kesimlerin uzlaştığı, üyelerimizin haklarını koruyan, kimseye taraf olmadan demokrasiyi işleten, kararları birilerinin iradesinden değil, örgütüyle alan ve uygulayan bir arkadaşımızın etrafında birleşerek 2019 da yerel ve genel seçimlere hazırlanmalıyız.
Aklımızı, enerjimizi ve gücümüzü bir birimizi ekarte etmeye değil, gelecek için nasıl projeler koyarsak, halkın güvenini nasıl alabiliriz. Gençleri, kadınları nasıl partimize kazandıra biliriz diye kafa yormalıyız.

CHP’yi Tuzla’da daha üst seviyelere taşıyacak, sokakta karşılığı olan, sivil toplum örgütleriyle, sendikalarla temas içinde olan temsilde daha etkili olabilecek bir yönetim ve orkestra şefi seçmek zorundayız. Konuyu enine boyuna tartışmadan, 408 delege arkadaşımızın görüşlerini almadan sosyal medyada örgütün adayı diye yapılan paylaşımları yapmanın o arkadaşlarımızın önünün kesilmesine neden olacağını düşünüyorum. Talandan mal kaçırırcasına aday açıklaması olmaz, olamaz, olmamalıdır. Bu yaklaşımın delegelerin görüşünü, düşüncesini hiçe saymak olduğundan, bir delege olarak seçilen delege arkadaşlarıma da haksızlık olduğunu düşünüyorum.

Örgütün adayı birkaç kişinin balkanlardan verilen görüntülerle ve sosyal medyada paylaşımlarla değil, 408 delege arkadaşımızın belirleyeceği ilkeler temelinde özgür iradeleriyle vereceği kararlarla çıkacağını düşünüyorum.

Bunu yapacak da 408 biz delegeler iz.

İyiye, güzele, doğruya bizler hep birlikte karar vereceğiz, geleceği ortak kararımızla bizler şekillendireceğiz.
Burhanettin YILMAZ