Delege Avcılığına Son!

CHP Delegeleri, Tuzla’da yapılacak olağanüstü kongre öncesi birlik ve dayanışmadan yana “demokratik birlik inisiyatifi” oluşturuyor.

10.10.2014 22:14


CHP Tuzla İlçesinin 26 Ekim 1994 tarihinde almış olduğu olağanüstü kongre kararı ile ilçede sıcak saatler yaşanmaya başladı.  1992 yılından beri 6 yerel seçimde yenilgi anladığını, aynı tekilci ve bireysel akılla oluşacak bir oluşuma karşı olduklarını belirten delegelerin çoğunluğu, yeter artık demeye başladı. Bunca yenilgiden sonra artık tek akılla değil, ortak akılla tüm delegelerin vereceği karar ile yeni bir anlayışı hâkim kılmak istiyorlar.

Demokratik Birlik İnisiyatifi bu yapılanmayı yaparken isimler üzerinde asla durmadan, birlik ve dayanışmayı seslendiriyor, bu dayanışmanın içinden belirlenecek tak aday üzerinde durduklarını söylüyor… Özelliklede geçmiş dönemde olduğu gibi falan adam ordaysa ben orda değilim, oy vermem anlayışı içinde olan her kim olursa baştan onu aramıza kabul etmeyeceğiz diyorlar. Adayı belirleme yönteminde de net olarak konuşan delegeler, bu yapının içinde aday olmak isteyenler, önerilenler ve konulan şartları kabul etmeleri halde bireysel olarak adayım diyenleri de dinleyerek hep beraber karar vereceğiz. 

Ülkenin zor bir dönemeçten geçtiği, cumhuriyetimizin ilkelerinin teker teker yok sayıldığı, ırk ve mezhep kavgalarının yaşandığı coğrafyamızda, bu birlik ve dayanışmadan yan olmayanların, yurtseverlik duygusunun tartışılacağı açık ve ney olarak ortaya çıkacak.

Demokratik Birlik İnisiyatifi olarak ülkede yaşanan kaos döneminden “birlik ve beraberlik, dayanışma ve uzlaşı” tek ihtiyacımız. CHP Tuzla İlçe seçimlerinde  “birlik” gelecek için tek çözümdür. Bu çözümü delegeler olarak hep beraber yapacağız. Birilerinin delege avcılığı yapmasına müsaade etmeyeceğiz.