CHP`de Eleştiri ve Öz eleştirilere dikkat

28.05.2016 00:00

 

Bazı arkadaşlar zaman zaman sosyal medya aracılığı ile CHP ‘deki parti içi durumlarla ilgili haddini aşan yorumlar yapıyor.  Şahsen ben CHP li insana ulu orta Genel Başkanımızı veya gelecekle ilgili iddia koyan partililerimizi acımasızca eleştirenleri doğru bulmuyorum. Özellikle de ATATÜRK`ün koltuğunda oturan, partimize Genel Başkanlık yapan şahsiyetlere hakaret boyutunu aşan yorum ve eleştirileri doğru bulmuyorum. CHP’de genel başkanlık yapan her insan benim için çok değerlidir. Bu değerlere hakaret edersek kendimizi inkar etmiş oluruz.

 Son günlerde Muharrem Bey de kendince bir iddia koymuş, hedefini belirlemiş bir partili arkadaşımız, CHP`nin başarılı olmasını, iktidar olmasını istiyor. Ama bu çıkışa hazmedemeyen bazı partililerimiz veryansın ediyor ve hakaret içerikli yorumlarla sosyal medyada karalanıyor.  Şahsen ben doğru bulmuyorum ona ve başka bir partilimize yapılan haksız yorumları. Genel Başkanımıza destek amacıyla yapılan bu yorumları inanın sayın Kılıçdaroğlu da tasvip etmiyor. Bazı TV programlarındaki konuşmalarından parti içi demokrasi mücadelesini gayet doğal karşılarken, bazı üyelerimizin tavırları çok üzücü… Şahsen her CHP üyesi gibi Kemal Bey de gerçekten saygıdeğer bir insan… Ama 4-5 seçim dönemi geçirdi olmuyor…  Olmuyorsa bırakması kadar doğal ne olabilir, birilerinin yalakalık yapmasına gerek yok…  Sayın Deniz Baykal`la da olmadı, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ilede olmuyor... Olmadı diye, kim genel başkansa onun etrafında yalakalık yapmanın ne anlamı var.

Biz parti üyeleri kendi kendimize didişmeyi bırakalım.  CHP üyesi olmayan ama yüreği CHP için atan 5-6 milyon insanın hayallerini kırmaya hakkımız yoktur. CHP`yi iktidara taşıyamıyorsan bırakacaksın arkadaş…  Koltuğa yapışıp kalmanın anlamı yoktur.  Ben şahsen bu yazıyı Sayın Muharrem İnce`ye destek olmak için yazmadım. Partimizin gerçekten iktidara odaklanması gerekiyor. Bunun için de yeni yüzlerin ortaya çıkması gerçekten şart.  Yunanistan örneği ortada, genç bir insan çıktı topluma heyecan getirdi. Türkiye de neden olmasın.

 Türkiye seçmeninin analizini yaparak bir genel başkan belirlenmesi en doğru yaklaşım diye düşünüyorum. Son 25 yıla bakınca,  Karadenizli bir genel başkan her zaman partisini iktidara taşımış. Buda Karadeniz insanının genelde birbirlerine bağlı ve tutucu olmasından kaynaklı. Şahsen bir Karadenizli Genel Başkan olursa iktidar olma şansımızı yükseltmiş oluruz diye düşünüyorum. Bende doğu kökenliyim ama biz doğulular bir araya gelemiyoruz. CHP iktidar olsun diyeceksek, İyi düşünmemiz ve ona göre karar vermemiz lazım. Eleştiri ve öz eleştirilerde de dikkatli olmak zorundayız.