Cevat Uyanık Yoldaşa Selam olsun

Kendini insana adamış dostum, yoldaşım,

07.08.2015 00:00

Kendini insana adamış dostum, yoldaşım,

Yaşamının her alanında AB ve ABD Emperyalizmine karşı durmuş, her ne pahasına olursa olsun demokrasi mücadelesini verirken ağır bedeller ödemiş,  faşizme karşı her zaman mücadele etmiş, Dünya Halklarının barış içinde yaşamasını savunmuş, kırk yılı aşkın süre içinde sağlık dağıtarak halkın umudu olmuş,  Cevat Uyanık Yoldaş’ımızı, bir hastalık mı korkutacak, sindirecek, yıldıracak?..

 

Cevat Yoldaş ki, bedeninde Türk Halkının devrim önderleri, Başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Mustafa Suphi, Nazım Hikmet, Aziz Nesin, Uğur Mumcu, Deniz Gezmiş ve devrim şehitlerinin ruhunu taşıyor. Onların, yarım bıraktıkları yüce davayı sonucuna ulaştırmak istiyor, ABD Emperyalistlerini ve yerli uşaklarını tarihin çöplüğüne gömmek ve bu mazlum halkları özgürleştirmek istiyor.

 

Cevat Yoldaş ki, verdiği devrim mücadelesinde öylesine etkili, büyük devrimci fırtınalar, rüzgarlar yarattı ki, bahar yağmurları kadar verimli olan bu fırtınalar gençlere umut, moral ve mücadele azmi aşıladı.

 

Bu nedenledir ki, Cevat Yoldaş’a Tuzla’da bulunan arkadaşlarının değil, tüm ülke satında halkın ve devrimcilerin gereksinimi var. Çünkü Cevat Yoldaş’ın şanlı, onurlu, yiğitçe mücadelesi tüm yoldaşları tarafından benimseniyor ve örnek alınıyor. Onun mücadele azmi bize, gençlere ve halkımıza güç veriyor, güven veriyor. Cumhuriyet Halk Partisinde mücadele veren devrimciler olarak inanıyoruz ki, Cevat Yoldaş’ımız, emperyalizme karşı savaştığı gibi içinde bulunduğu hastalığa karşı da savaşacak ve kazanacaktır. Yoldaş’ımızın bunu başaracağına içtenlikle inanıyoruz. Cevat Yoldaş, yüzlerce yoldaşın senin bir an önce ayağa kalkmanı, demokrasi mücadelesinde aramızda olmanı dört gözle bekliyor.

 Cevat Uyanık, ilçemizde ve bölgemizde yaşayan en önemli devrim önderlerinden biri.  Kısa zamanda güç kazanmasını ve iyileşmesini diliyorum.

 

Seni burada bekliyoruz. İyileşip aramıza dönmek zorundasın.

 

Cevat Yoldaşımızın yakın arkadaşları olarak, bir an önce sağlığına kavuşup görevlerinin başına çok daha sağlıklı bir şekilde dönmesi temenni ediyor,   en içten Devrimci selamlarımızı gönderiyoruz.

Burhanettin Yılmaz