Bahçeli Yine GülümsettiJ

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu, Cumhuriyet Halk Partisi`nin talebi üzerine `terör` gündemiyle olağanüstü toplandı.

31.07.2015 00:00


Toplantı CHP`li Meclis Başkanvekili Şafak Pavey`in başkanlığında toplandı.

Kürsüye ilk olarak hükümet adına söz alan Bülent Arınç çıktı. Daha sonra sırasıyla HDP, MHP ve CHP sözcüleri kürsüye çıkarak konuşmalarını yaptı.

 

Halk bu oylamanın sonucunun kesinlikle kabul edileceğini düşünürken, Milli meselelerde ve teröre karşı duyarlı olduğunu düşündükleri MHP’nin oylarıyla rededilimesinin şokunu yaşadı.

Halkı her konuda şaşırtan, nerede ne yapacağı belli olmayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bu defa AKP ile kurulacak koalisyona yeşil ışık yaktı. Kurana el basarak koalisyon yapılabilir diyerek insanları hem şaşırttı hem de gülümsetti.

Koalisyon şartlarını şöyle sıraladı:

“1-Anayasanın ilk dört maddesinden taviz yok. Üniter yapı, toprak bütünlüğü, başkent Ankara, dilimiz Türkçe. 2- Terör örgütü PKK ile Güneydoğu Anadolu’da ya da Türkiye’nin diğer yerlerinde mücadele edilecek. 3- PKK, kendini lağvedecek. Silahlarıyla birlikte teslim olacak. Masumlar anaların kucağına, suç işleyenler yargıya, oradan da cezaevine... Silahlar, Türkiye Cumhuriyetinin envanterine kayıt edilecek. 4- 17-25 Aralık dosyası yeniden açılacak. Hırsızlardan hesap sorulması için Bilal oğlan dahil herkes yargıya gidecek. 5- Çözüm süreci çöpe atılacak. Bu tekliflerimizi kabul ediyorsanız, bir protokole bağlıyorsanız o zaman taşın altına değil elimizi, gövdemizi bile koyarız. AKP, bu şartları kabul ederse, Türk milletinin en mukaddesi olan ve milletin huzurunda Kur-an’a el basar mısınız? MHP, basar ve basacaktır.” dedi.

Allah aşkına dindar olduğunu söyleyenlerin, Billboard yolsuzluğu, Ağaç yolsuzluğu, Personel taşıma yolsuzluğu,  Çöp yolsuzluğu, Akpil yolsuzluğu, İğdaş yolsuzluğu, Kiptaş yolsuzluğu gibi birçok mahkeme kararı ile tescillendiğini bilerek Kurana el basarak doğru şeyler inandırıcı olabilir mi?

Doğrusu Devlet Bahçeli’nin bu teklifi ile halkı biraz olsun gülümsetti.