Şenol Güneş'ten Hakan Şükür sitemi


Bursaspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, A Milli Takım'ın başarısızlığının konuşulmasına rağmen eski milli futbolcu Hakan Şükür'ün 'Altın Ayakkabı' almasının konuşulmadığına dikkat çekti.

17.10.2014 08:32
Başarısızlık sebebiyle birilerinin bedel ödeyeceğini belirten tecrübeli hoca, Türkiye'nin çevresine savaşlar olduğunu ve millet olarak sevinci ve üzüntüyü paylaşmaktan uzaklaşıldığını öne südü.
 
Eski milli futbolcu ve İstanbul bağımsız milletvekili Hakan Şükür 'ün her yıl Monaco Prensliği'nce verilen prestijli spor ödüllerinden "Golden Foot 2014" (Altın Ayak) ödülünü almasının yankıları sürüyor. Özlüce Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında konuşan Busaspor Teknik Direktörü Şenol Güneş , çarpıcı açıklamalarda bulundu.
 
Tecrübeli teknik adam, "Milli takım olayın tepesi, ben kulüp görevlisiyim Bursaspor’un sorumlusuyum. Bursaspor'da tüm Bursa ve Bursasporluların takımı. Milli takım ise hepimizin takımı. Tepedeki Milli Takım'ın iyi örnekleri, başarısı bizi mutlu eder. Onun başarısı da başarısızlığı da bizimdir. Fatih Terim gerekli açıklamaları yapar ama biz milli takıma futbolcu gönderen bir kulüp çalıştırıcısı olarak yorum yapabiliriz. Birilerini suçlayarak başarılı sonuçlarlar alamayız. Oyuncular ve teknik heyet üzerinden hesaplar görerek sonuçlara gitmek istiyoruz. Sistemden kaynaklanan sorunlar var. Türk futboluyla ilgili Milli takım ile ilgili yapısal bozukluklar var. Burada özellikle güzel şeyleri sunmak yerine kötü şeyleri sunuyoruz. Evet Türk Milli Takımı'nın 3 maçta aldığı puan kötü bir sonuçtur. Buna hepimiz üzüldük.
 
Hani zaman zaman kızıyoruz işte orada kontrolü kaybediyoruz. Biz sonuçlar üzerinden yol hatırası çizmeye çalışıyoruz. Oysa o haritaların başta çizilmiş olması gerekiyor. Bu kulup için de geçerli. 9-10 puan alsaydık, hatalarımız varsa düzeltecek, doğrularımız varsa onları sürdürmeye devam edecektik. Şuan da baktığınız zaman milli takım ile ilgili herkes konuşuyor. Herkes fikir üretiyor, değişmesini istiyor. Ama kimse kendi düşüncesinin değişmesini istemiyor. Bu yapıdan sağlıklı bir ortam çıkmaz. Başkalarını değiştirmek yerine kendimizi, düşüncelerimizi değiştirmemiz gerekir.
 
 
Milli takım üzerinden çok fazla muhakeme yapmak istemiyorum. O konu ile ilgili sorumlular konuşacaktır. Onlar eleştirilmeli, ama onları suçlayarak yok ederek hiçbir şeye varılmaz. Ben bunu en çok yaşayan biri olduğum için o konulara çok girmek istemiyorum. Birileri bir bedel ödeyecek. Sonuçta bir yere varmak lazım. Milli takım şuanda aldığı sonuçlar itibariyle başarısız. Biz o kadar kötü bir takım değiliz. Bu futbolcular bunu hak etmiyor."
 

HAKAN ŞÜKÜR ALTIN AYAK ÖDÜLÜNÜ ALDI GÜNDEME GELDİ Mİ?

 
    Eski milli futbolcu Hakan Şükür'ün almış olduğu 'Altın Ayak', ödülünü aldığını hatırlatan Güneş, "Bu, gündeme ne kadar girdi? Neden? Biz ortak değerlerimizi kaybettik. Kişisel bakıyoruz. Birine kızıyorsak onu yok ediyoruz. Hakan’ın Türk futbolunun çok önemli değerlerinden biri olduğunu düşünüyorum. Uluslararası ödül alan bu oyuncuyu biz ürettik. Ürettiğimiz oyuncuya sahip çıkamıyor, bunun başarısını paylaşmıyoruz. Çünkü bir hesap görüyoruz. Hep kelle istiyoruz. Bunları düzeltmemiz gerekir. Bunları düzeltmezsek hiçbir yere varamayız. Bugün milli takımın başarısızlığına ne kadar üzülüyorsak, Hakan Şükür’ün aldığı ödüle de sevinip gurur duymalıyız.
 
 
Tıpkı geçmişte başarıyı yakalamış milli takımlarımız gibi. 2008 yılında 2002  yılında bu milli takımlarımız başarılı oldu. Alınmayan sonuçlar üzerinden antrenörü değiştirerek sonuç aramak doğru değil. Antrenörün daha iyi çalışmasını sağlayarak sonuçlar alabiliriz. Biz bunu değiştirme üzerine kurduk ve bütün antrenörler de korkarak çalışıyor. Üretken olamıyor. O yüzden bu yapısal reformları yapmadan bu işler düzelmez. Sevinci ve üzüntüyü paylaşmayan bir millet haline dönüştük. Etrafımızda savaşlar var. İçimizde bizde de gerginlik var. Bu gerginliği nasıl çözeceğiz? Biz çözeceğiz. Başkası çözmeyecek. Ama biz bir araya geliyor muyuz? Hayır. Samimiyet ve iyi niyeti kaybettik. Bu futbolda da böyle. Birleşik kaplar içinde hepimiz birbirimizden etkileniyoruz. Havuzun içindeki balıklar düşünün, eğer su kirliyse ne kadar sağlıklı balıklar da havuza atsanız, balık bundan etkilenecektir. Biz bu havuzun içindeysek havuzun suyudu düzeltmek gerekir. Kirli suyu değiştirmek gerekir. " diye konuştu.
 

FATİH HOCA BİR ÜZÜLÜYORSA BEN ÜÇ ÜZÜLÜYORUM, KİMSE KAHRAMAN DA DEĞİL HAİN DE 

 
Milli takım ile ilgili başarısızlığa üzüldüğünü ifade eden Şenol Güneş, sözlerini şöyle tamamladı:
 
 "Fatih hoca bir üzülüyor ise ben üç üzülüyorum. Bu bir kişinin kaldıracağı bir şey değildir. Kimse de o kahramanlığı oluşturmasın. O oluşturanların suçudur. Kimse kahraman da değildir hain de. Ozan ile ilgili yazılar yazıldı. Bu çocuğun şuanda hiçbir yanlışı yok. Aldığı para düşük yaptığı iş büyüktür.  Doğru oynuyor ve takımın has oyuncusu. Şuan Ozan’ın yazıya değil çalışmaya ihtiyacı var. Ozan’ın hiçbir yanlışı yok. Şuan Ozan’ın yazılmasına değil, çalışmaya ihtiyacı var. Milli takıma ben ne kadar futbolcu gönderirsem ben de kendimi o kadar eksik hissetmem."
 
KAYNAK: CİHAN
Etiketler: Habar Toplum CHP türkiye istanbul gerçeği haberleri son dakika İmambakır Üküş İstanbul Gerçeği Genel Yayın Yönetmeni Kobani Dayanışması ve Provokasyonlar pkk hdp MİT KCK AKP IŞİD Türk-Kürt - See more at: http://www.istanbulgercegi.com/kobani-dayanismasi-ve-porovakasyonlar-29964531.html#sthash.RHjvPfKP.uLQ7FeO9.dpufMHP insan okul
1920

Hava Durumu ANKARA