Yandaş Medyaya Talimat: MHP Aleytarı Haber Yapmayın


Saray'ın MHP ile Davutoğlu'nun ise CHP ile koalisyon yapmak istediği Ankara Kulislerinde konuşuluyor. Bu arada Yandaş Medyaya MHP ile koalisyon pazarlığına sekte vurmaması için "MHP aleyhtarı haber yapmayın" talimatı gittiği belirtiliyor.

23.06.2015 19:53
İşte Milli Gazete'den Ahmet Yavuz'un haberi;

Ak Parti ve MHP koalisyon pazarlığının hız kazanması üzerine iktidar yanlısı medyaya, ‘’MHP aleyhtarı haber yapmayın’’ talimatı gittiği, ayrıca, MHP’nin CHP ve HDP’ye yönelik söylemlerinin de abartılarak verilmesi benimsendi. Öte yandan Erdoğan’ın MHP, Davutoğlu’nun ise CHP ile koalisyonu istediği bildiriliyor.

AKP ve MHP arasında koalisyon pazarlığı hız kazandıkça iktidar yanlısı medyada “MHP aleyhinde haber” okunmayacak. Ayrıca, MHP’nin AKP’ye daha da yakınlaşması için, CHP ve HDP’ye yönelik söylemlerinin abartılarak verilmesi istendi.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, başkanlık düzenine geçememesinin sorumlusu olarak barajı aşan HDP’yi gördüğü, HDP’nin barajın altına itilebilmesi için de MHP ile koalisyona CHP’ye göre daha sıcak baktığı ifade ediliyor.

Davutoğlu’nun ise, MHP koalisyonunda ülkede gerilimin daha çok artacağını hesap ederek CHP’ye sıcak baktığı bildiriliyor. Zaten AK PARTİ-CHP koalisyonunu Batı dünyası ve İstanbul sermayesi de arzuluyor.

Başkent siyaset mahfillerinde MHP koalisyonunun ise tekrar silahlı eylemler için Kandil’in bir fırsat olarak gördüğü değerlendiriliyor. Bu şekilde sahaya inmelerine AK PARTİ-MHP koalisyonunu bahane olacağını hesap ettiği bildiriliyor.

Sanayi, Kültür, Sağlık, Ekonomi MHP’ye mi?

Öte yandan, resmi görevlendirme ve temaslar başlamadan önce Meclis ve parti kulislerine MHP’li Koalisyon senaryosu için şu pazarlıklar yansıyor:

Daha çok Erdoğan’ın Saray’da oluşturduğu Binali Yıldırım-Süleyman Soylu endeksli yürütülen koalisyon görüşmelerini MHP’de Bahçeli’nin dört önemli kurmayından biri olan ve geçmişte Melih Gökçek’e yakınlığı ile bilinen Mevlüt Karakaya üzerinden yürüttüğü öğrenildi.

MHP’de Celal Adan, Murat Başesgioğlu gibi isimlerinde koalisyon çalışmalarına destek verdikleri biliniyor.

Saray’ın MHP için öngördüğü bakanlıklar ise şöyle;

1 Başbakan yardımcılığı,

Sanayi Bakanlığı,

Kültür Bakanlığı,

Sağlık Bakanlığı,

Ekonomi Bakanlığı…

MHP ise bu bakanlıkların yanısıra bir kamu bankası ile ihalelerin döndüğü Ulaştırma-Enerji-Çevre-Orman Bakanlıklarından birini istiyor. Ayrıca, İçişleri, Savunma ve Adalet Bakanlıkları arasından da birinin kendilerinde olmasında ısrarcı olacağı belirtiliyor.

Ancak İktidar partisinin; Saray’da Yatırımlar Başkanlığı kurulan ve ihalelerinin döndüğü Ulaştırma-Enerji-Çevre-Orman Bakanlıkları ile Adalet/İçişleri ve Savunma Bakanlıklarından birini vermek istemediği siyaset kulislerinde konuşuluyor. MHP ayrıca Milli Eğitim veya Spor Bakanlığından birini istediği ancak, Saray’ın bu işe sıcak bakmadığı kaydediliyor.
698

Facebook   1 undefined Doğal ve saf zeytinyağında 1 gün boyunca beklettiğiniz incir o kadar faydalı ki... İşte zeytinyağında beklettiğiniz kuru incirin inanılmaz faydası... 2 undefined Öksürük ve astım hastaları doğal ve saf zeytinyağında bekletilmiş 2 ad Kültür&Sanaat

Facebook 1 undefined Doğal ve saf zeytinyağında 1 gün boyunca beklettiğiniz incir o kadar faydalı ki... İşte zeytinyağında beklettiğiniz kuru incirin inanılmaz faydası... 2 undefined Öksürük ve astım hastaları doğal ve saf zeytinyağında bekletilmiş 2 ad

Doğal ve saf zeytinyağında 1 gün boyunca beklettiğiniz incir o kadar faydalı ki...

Kılıçdaroğlu: Diğerleri nasıl çalışıyorsa Muharrem Bey de çalışacak… Politika

Kılıçdaroğlu: Diğerleri nasıl çalışıyorsa Muharrem Bey de çalışacak…

Medya kuruluşlarının temsilcileri ile akşam yemeğinde bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce taraftarlarının kurultay toplama arayışları, İnce’nin Cumhurbaşkanlığı seçiminde başarılı olup olmadığı, Mart’taki yerel seçimde büyükşehirleri hangi stratejiyle kazanmak istediklerine ilişkin kapsamlı değerlendirmeler yaptı. Kur krizine de değinen Kılıçdaroğlu, hükümetin 7 liradan dolar bozduranları açıklaması gerektiğini söyledi.

Gürsel Tekin sordu: Kim bu keyifçi bakan? Politika

Gürsel Tekin sordu: Kim bu keyifçi bakan?

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Bakanlık görev yetkileriyle bağdaşmayan ve kamu zararı oluşturan “keyifçi” bakan ve ekibinin kim olduğunun kamuoyu tarafından öğrenilmesi ve bundan böyle kamu yönetiminde daha dikkatli, tedbirli, özenli davranılması adına konuyu, yazılı soru önergesi vererek Meclis gündemine taşımıştır.

Özdağ’dan Kılıçdaroğlu’na Kofi Annan tepkisi: Biri Kemal Bey’e hatırlatmalı Politika

Özdağ’dan Kılıçdaroğlu’na Kofi Annan tepkisi: Biri Kemal Bey’e hatırlatmalı

Yİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu yaşamını yitiren eski BM Genel Sekreteri Kofi Annan’ın ölümüne ilişkin yaptığı paylaşım nedeniyle eleştirdi.

Hava Durumu ANKARA