Sarıgül’e iyi haber


Mustafa Sarıgül hakkındaki takipsizlik kararına itiraz reddedildi.

13.03.2015 21:24

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ve eşi Nazlı  İnönü’nün tehdit edildiği iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında  şüpheliler Mustafa ve Emir Sarıgül hakkında verilen takipsizlik kararına yapılan  itiraz reddedildi.

Hayri İnönü’nün itirazını inceleyen İstanbul 4. Sulh Ceza Hakimliği,  takipsizlik kararının yasaya uygun olduğu gerekçesiyle itirazın reddine karar  verdi.

SARIGÜL’E TEHDİT SUÇLAMASI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu, Şişli  Belediye Başkanı İnönü’nün eşi Nazlı İnönü’nün bir gazeteye verdiği röportajda,  “eski başkan Mustafa Sarıgül’ün kendilerini ölümle tehdit ettiğini, Sarıgül’ün  ‘mafya tutmaktan’ söz ettiğini, sadece Hayri İnönü ile kendisinin değil  Amerika’da okuyan çocuklarının da tehdit edildiğini” iddia etmesi üzerine, resen  soruşturma başlatmıştı.

Soruşturmayı yürüten Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcısı,  soruşturma kapsamında ”örgüt” bulunamadığı gerekçesiyle dosyayı geçen hafta  Başsavcılığa göndermişti. Başsavcılık da soruşturma dosyasını, özel soruşturma  bürosuna devretmişti.

Soruşturma kapsamında bugüne kadar, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü  ve eşi Nazlı İnönü ”mağdur”, Mustafa Sarıgül ve Emir Sarıgül ise ”şüpheli”  sıfatıyla ifade vermişti. Soruşturmada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun  özel kalemi Tuncay Ceylan, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP  milletvekili İhsan Özkes ve Hayri İnönü’nün danışmanları ”tanık” sıfatıyla  dinlenilmişti.

Hayri İnönü ve eşi, savcılıkça alınan ifadelerinde, Mustafa ve Emir  Sarıgül’den şikayetçi olduklarını belirtmiş, Mustafa ve Emir Sarıgül ise  haklarındaki iddiaları reddetmişti.

Savcılık, delil yetersizliği nedeniyle Mustafa ve Emir Sarıgül  hakkında kovuşturmaya yer olmadığına karar vermişti.

651

Facebook   1 undefined Doğal ve saf zeytinyağında 1 gün boyunca beklettiğiniz incir o kadar faydalı ki... İşte zeytinyağında beklettiğiniz kuru incirin inanılmaz faydası... 2 undefined Öksürük ve astım hastaları doğal ve saf zeytinyağında bekletilmiş 2 ad Kültür&Sanaat

Facebook 1 undefined Doğal ve saf zeytinyağında 1 gün boyunca beklettiğiniz incir o kadar faydalı ki... İşte zeytinyağında beklettiğiniz kuru incirin inanılmaz faydası... 2 undefined Öksürük ve astım hastaları doğal ve saf zeytinyağında bekletilmiş 2 ad

Doğal ve saf zeytinyağında 1 gün boyunca beklettiğiniz incir o kadar faydalı ki...

Kılıçdaroğlu: Diğerleri nasıl çalışıyorsa Muharrem Bey de çalışacak… Politika

Kılıçdaroğlu: Diğerleri nasıl çalışıyorsa Muharrem Bey de çalışacak…

Medya kuruluşlarının temsilcileri ile akşam yemeğinde bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce taraftarlarının kurultay toplama arayışları, İnce’nin Cumhurbaşkanlığı seçiminde başarılı olup olmadığı, Mart’taki yerel seçimde büyükşehirleri hangi stratejiyle kazanmak istediklerine ilişkin kapsamlı değerlendirmeler yaptı. Kur krizine de değinen Kılıçdaroğlu, hükümetin 7 liradan dolar bozduranları açıklaması gerektiğini söyledi.

Gürsel Tekin sordu: Kim bu keyifçi bakan? Politika

Gürsel Tekin sordu: Kim bu keyifçi bakan?

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Bakanlık görev yetkileriyle bağdaşmayan ve kamu zararı oluşturan “keyifçi” bakan ve ekibinin kim olduğunun kamuoyu tarafından öğrenilmesi ve bundan böyle kamu yönetiminde daha dikkatli, tedbirli, özenli davranılması adına konuyu, yazılı soru önergesi vererek Meclis gündemine taşımıştır.

Özdağ’dan Kılıçdaroğlu’na Kofi Annan tepkisi: Biri Kemal Bey’e hatırlatmalı Politika

Özdağ’dan Kılıçdaroğlu’na Kofi Annan tepkisi: Biri Kemal Bey’e hatırlatmalı

Yİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu yaşamını yitiren eski BM Genel Sekreteri Kofi Annan’ın ölümüne ilişkin yaptığı paylaşım nedeniyle eleştirdi.

Hava Durumu ANKARA