İnce ve Erdoğan görüştü


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nde CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'yi ağırlıyor. Görüşme 21.00'da başladı...

10.05.2018 08:57

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP Genel Merkezi'nde CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'yi ağırlıyor. Görüşme 21.00'da başladı.

Randevu talebi Muharrem İnce’den gelirken, Erdoğan, İnce’yi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi yerine AKP Genel Merkezinde kabul etti.

İnce, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ile birlikte AKP Genel Merkezine gelirken, parti girişinde AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş karşıladı.

AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş görüşmenin ardından yaptığı açıklamada "Birbirlerine başarı dilediler. İkisi de Rizeli'ymiş. Sohbet ettiler" diyerek görüşmeni olumlu geçtiğini söyledi. Muharrem İnce ise "Sohbet ettik. Dertleştik. Karşılıklı başarı diledik" ifadelerini kullandı. İki ismin görüşmesi yaklaşık 40 dakika sordu.

Muharrem İnce görüşmenin ardından Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “AK Parti Genel Başkanı Sayın Erdoğan ile 40 dakika süren bir görüşme gerçekleştirdik, sohbet ettik, başarı diledik. Ortada hiçbir saygısızlık yoktu, koltuk haberlerine itibar etmeyin, ben kimseye haksızlık etmem. Benim derdim kutuplaşmayı, ayrışmayı değil barışmayı, kucaklaşmayı gerçekleştirmek, herkesin Cumhurbaşkanı olmak” ifadelerini kullandı.

FOTOĞRAFLARDAKİ MESAJLAR

İkilinin görüşmesinden kamuoyu ile paylaşılan fotoğraflarda ise dikkat çeken detaylar bulunuyordu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muharrem İnce’yi Cumhurbaşkanı makamını “seçimlere katmamak” için AKP Genel Merkezi’nde ağırladı.

Ancak fotoğraflara bakıldığında, Erdoğan’ın arkasında Cumhurbaşkanlığı forsu bulunan Türk bayrağının olması, Erdoğan’ın bu açıklamasına ters düşen bir durum olarak yorumlandı.

Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, taht benzeri koltuğa oturmasının yanında İnce’yi, AKP Grup Başkanvekili Elitaş’ın ve CHP Grup Başkanvekili Engin Altay’ın oturduğu koltuğun aynısına oturttuğu görüldü.

Üstelik koltuğun, Erdoğan’ın oturduğu koltuktan daha alçak olması da dikkat çekti.

Paylaşılan fotoğraflarda Erdoğan’ın makam vurgusuna karşılık, İnce’nin görüşmeye kravat takmadan gitmesi de mesaj olarak yorumlandı.

İkilinin ayakta el sıkışarak verdiği pozda ise Muharrem İnce’nin gülerek rahat bir tavır sergilemesinin yanı sıra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gergin duruşu gözden kaçmadı.

İşte görüşmeden fotoğraflar:


244

Hava Durumu ANKARA