İnce ve Erdoğan görüştü


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nde CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'yi ağırlıyor. Görüşme 21.00'da başladı...

10.05.2018 08:57

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP Genel Merkezi'nde CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'yi ağırlıyor. Görüşme 21.00'da başladı.

Randevu talebi Muharrem İnce’den gelirken, Erdoğan, İnce’yi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi yerine AKP Genel Merkezinde kabul etti.

İnce, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ile birlikte AKP Genel Merkezine gelirken, parti girişinde AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş karşıladı.

AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş görüşmenin ardından yaptığı açıklamada "Birbirlerine başarı dilediler. İkisi de Rizeli'ymiş. Sohbet ettiler" diyerek görüşmeni olumlu geçtiğini söyledi. Muharrem İnce ise "Sohbet ettik. Dertleştik. Karşılıklı başarı diledik" ifadelerini kullandı. İki ismin görüşmesi yaklaşık 40 dakika sordu.

Muharrem İnce görüşmenin ardından Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “AK Parti Genel Başkanı Sayın Erdoğan ile 40 dakika süren bir görüşme gerçekleştirdik, sohbet ettik, başarı diledik. Ortada hiçbir saygısızlık yoktu, koltuk haberlerine itibar etmeyin, ben kimseye haksızlık etmem. Benim derdim kutuplaşmayı, ayrışmayı değil barışmayı, kucaklaşmayı gerçekleştirmek, herkesin Cumhurbaşkanı olmak” ifadelerini kullandı.

FOTOĞRAFLARDAKİ MESAJLAR

İkilinin görüşmesinden kamuoyu ile paylaşılan fotoğraflarda ise dikkat çeken detaylar bulunuyordu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muharrem İnce’yi Cumhurbaşkanı makamını “seçimlere katmamak” için AKP Genel Merkezi’nde ağırladı.

Ancak fotoğraflara bakıldığında, Erdoğan’ın arkasında Cumhurbaşkanlığı forsu bulunan Türk bayrağının olması, Erdoğan’ın bu açıklamasına ters düşen bir durum olarak yorumlandı.

Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, taht benzeri koltuğa oturmasının yanında İnce’yi, AKP Grup Başkanvekili Elitaş’ın ve CHP Grup Başkanvekili Engin Altay’ın oturduğu koltuğun aynısına oturttuğu görüldü.

Üstelik koltuğun, Erdoğan’ın oturduğu koltuktan daha alçak olması da dikkat çekti.

Paylaşılan fotoğraflarda Erdoğan’ın makam vurgusuna karşılık, İnce’nin görüşmeye kravat takmadan gitmesi de mesaj olarak yorumlandı.

İkilinin ayakta el sıkışarak verdiği pozda ise Muharrem İnce’nin gülerek rahat bir tavır sergilemesinin yanı sıra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gergin duruşu gözden kaçmadı.

İşte görüşmeden fotoğraflar:


324

Facebook   1 undefined Doğal ve saf zeytinyağında 1 gün boyunca beklettiğiniz incir o kadar faydalı ki... İşte zeytinyağında beklettiğiniz kuru incirin inanılmaz faydası... 2 undefined Öksürük ve astım hastaları doğal ve saf zeytinyağında bekletilmiş 2 ad Kültür&Sanaat

Facebook 1 undefined Doğal ve saf zeytinyağında 1 gün boyunca beklettiğiniz incir o kadar faydalı ki... İşte zeytinyağında beklettiğiniz kuru incirin inanılmaz faydası... 2 undefined Öksürük ve astım hastaları doğal ve saf zeytinyağında bekletilmiş 2 ad

Doğal ve saf zeytinyağında 1 gün boyunca beklettiğiniz incir o kadar faydalı ki...

Kılıçdaroğlu: Diğerleri nasıl çalışıyorsa Muharrem Bey de çalışacak… Politika

Kılıçdaroğlu: Diğerleri nasıl çalışıyorsa Muharrem Bey de çalışacak…

Medya kuruluşlarının temsilcileri ile akşam yemeğinde bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce taraftarlarının kurultay toplama arayışları, İnce’nin Cumhurbaşkanlığı seçiminde başarılı olup olmadığı, Mart’taki yerel seçimde büyükşehirleri hangi stratejiyle kazanmak istediklerine ilişkin kapsamlı değerlendirmeler yaptı. Kur krizine de değinen Kılıçdaroğlu, hükümetin 7 liradan dolar bozduranları açıklaması gerektiğini söyledi.

Gürsel Tekin sordu: Kim bu keyifçi bakan? Politika

Gürsel Tekin sordu: Kim bu keyifçi bakan?

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Bakanlık görev yetkileriyle bağdaşmayan ve kamu zararı oluşturan “keyifçi” bakan ve ekibinin kim olduğunun kamuoyu tarafından öğrenilmesi ve bundan böyle kamu yönetiminde daha dikkatli, tedbirli, özenli davranılması adına konuyu, yazılı soru önergesi vererek Meclis gündemine taşımıştır.

Özdağ’dan Kılıçdaroğlu’na Kofi Annan tepkisi: Biri Kemal Bey’e hatırlatmalı Politika

Özdağ’dan Kılıçdaroğlu’na Kofi Annan tepkisi: Biri Kemal Bey’e hatırlatmalı

Yİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu yaşamını yitiren eski BM Genel Sekreteri Kofi Annan’ın ölümüne ilişkin yaptığı paylaşım nedeniyle eleştirdi.

Hava Durumu ANKARA