Devlet Bahçeli'den çok sert açıklamalar Rota Haber › Siyaset Haberleri › Devlet Bahçeli'den çok sert açıklamalar


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli AKP ile HDP'nin dün yaptığı çözüm süreci açıklamasına çok sert tepki gösterdi.

01.03.2015 21:53

   MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara Kızılcamam'da düzenlenen MHP İl Başkanları toplantısında gündeme değindi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümete yönelik sert ifadeler kullandı.

İşte Bahçeli'nin açıklamalarından satırbaşları:

Bugün Türkiye'yi, vatanını satmış, topraklarını terk etmiş, milletini bölmeye azmetmiş bir sefiller grubu idare etmektedir. Milletin itibarıyla alenen oynayan çürümüşler iktidardadır. Milletin sabır ve asaleti kurtuluşu sağlayacak, ihanetin belini kıracak yegane çaredir.

'KAMERA KARŞISINDA ŞOV'

Bugün yeniden milli mücadele şartları oluşmak üzeredir. Çanakkale'de püskürtülener AKP'ye nüfuz etmişlerdir. AKP'nin PKK'yla kurduğu ihanet tüm yönleriyle deşifre olmuştur.

Başbakanlık ofisinde AKP-PKK şebekesi müşterek açıklama yapmıştır. 10 maddelik ihanet belgesi pişkince, mahcubiyet hali gösterilmeden ilan edilmiştir. AKP-PKK'yla birlikte kamera karşısında şov yapmıştır.

'İŞGAL KOMİSERLERİNDEN NE FARKLARI VAR'

Muhafazakar, onurlu, ağzı dualı kardeşlerim arkasında durduğunuz parti, Türkiye'yi teröristlere tapulamak üzeredir. Dolmabahçe'de Türk milleti yok sayılmıştır, bölücü terör örgütü fermanını yayınlamıştır. Erdoğan ve Davutoğlu'nun hiç mi milli ruhu kalmamıştır? Bunların mütareke yıllarındaki işgal komiserlerinden ne farkı vardır?

Öcalan canisi, sözde mesajında 30 yıllık çatışmanın demokratik çözüme kavuşturulmasından bahsetmektedir. Bebek katili 21 Mart 2013 Temmuz'unda kalabalıklara okunan mesajında 'Artık silahlar sussun' diyordu. Yeni bir süecin başladığını söylüyordu. Aradan geçen sürede PKK silah bırakmamıştır.

'TOPRAK ALMADAN SİLAH BIRAKMAYACAKLAR'

Demeki ki caninin serbest kalmasına AKP 'Evet' demiştir. PKK'nı silah bırakacağını iddita etmek tahmini imkansız bir şuursuzluktur. PKK'dan kongre toplayacağını beklemek saflık değilse ihanettir. PKK Türkiye'den toprak almadan silah bırakmayacaktır.

AKP artık hem HDP hem PKK'dır. Erdoğan ve Davutoğlu iflas etmiş, omurgasını kaybetmiş iki bölücü şahsiyet olarak PKK'nın kanlı tarihindeki yerlerini almış, layığını bulmuşlardır.

GENELKURMAY ESKİ BAŞKANI ÖZKÖK'E ÇAĞRI

Öcalan'ın demokratik siyaset uydurması Türk siyasetine biçilmiş kefendir. AKP-PKK verkaçı Türkiye'nin kalesin gol olup yağmıştır. Kasaptaki ete soğan doğrayamayan emekli paşa sen milletin ekmeğine kan doğrayanlara bir çift söz söyleme cesaretini gösterecek misin?

'BAŞKANLIK İÇİN HER TAVİZE HAZIR'

Böyle zifiri karanlıkta 7 Haziran seçimleri yapılacaktır. Erdoğan Başkan olmak için her tavizi vermeye, her meydan okumayı sineye çekmeye hazırdır. Arabistan'a giderken '12 yılda ne istedi de hükümet vermedi diyerek' suç üstü basılmış, Öcalan canisine zımnen teşekkür etmiştir. Bu nasıl cumhurbaşkanıdır?

Başkent Ankara'nın emanetlerini çiğnetmeyeceğiz. Yeni bir İstiklal Marşı yazdırmayacak, bayrağı indirmeycek, vatanı böldürmeyeceğiz. 


Etiketler: haber
563

Facebook   1 undefined Doğal ve saf zeytinyağında 1 gün boyunca beklettiğiniz incir o kadar faydalı ki... İşte zeytinyağında beklettiğiniz kuru incirin inanılmaz faydası... 2 undefined Öksürük ve astım hastaları doğal ve saf zeytinyağında bekletilmiş 2 ad Kültür&Sanaat

Facebook 1 undefined Doğal ve saf zeytinyağında 1 gün boyunca beklettiğiniz incir o kadar faydalı ki... İşte zeytinyağında beklettiğiniz kuru incirin inanılmaz faydası... 2 undefined Öksürük ve astım hastaları doğal ve saf zeytinyağında bekletilmiş 2 ad

Doğal ve saf zeytinyağında 1 gün boyunca beklettiğiniz incir o kadar faydalı ki...

Kılıçdaroğlu: Diğerleri nasıl çalışıyorsa Muharrem Bey de çalışacak… Politika

Kılıçdaroğlu: Diğerleri nasıl çalışıyorsa Muharrem Bey de çalışacak…

Medya kuruluşlarının temsilcileri ile akşam yemeğinde bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce taraftarlarının kurultay toplama arayışları, İnce’nin Cumhurbaşkanlığı seçiminde başarılı olup olmadığı, Mart’taki yerel seçimde büyükşehirleri hangi stratejiyle kazanmak istediklerine ilişkin kapsamlı değerlendirmeler yaptı. Kur krizine de değinen Kılıçdaroğlu, hükümetin 7 liradan dolar bozduranları açıklaması gerektiğini söyledi.

Gürsel Tekin sordu: Kim bu keyifçi bakan? Politika

Gürsel Tekin sordu: Kim bu keyifçi bakan?

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Bakanlık görev yetkileriyle bağdaşmayan ve kamu zararı oluşturan “keyifçi” bakan ve ekibinin kim olduğunun kamuoyu tarafından öğrenilmesi ve bundan böyle kamu yönetiminde daha dikkatli, tedbirli, özenli davranılması adına konuyu, yazılı soru önergesi vererek Meclis gündemine taşımıştır.

Özdağ’dan Kılıçdaroğlu’na Kofi Annan tepkisi: Biri Kemal Bey’e hatırlatmalı Politika

Özdağ’dan Kılıçdaroğlu’na Kofi Annan tepkisi: Biri Kemal Bey’e hatırlatmalı

Yİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu yaşamını yitiren eski BM Genel Sekreteri Kofi Annan’ın ölümüne ilişkin yaptığı paylaşım nedeniyle eleştirdi.

Hava Durumu ANKARA