CHP Sözcüsü Tezcan: Yerel seçimlerin öne alınmasına destek vermiyoruz


CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü, 2019'daki yapılacak yerel seçimlerin erken alınmasına ilişkin olarak, "CHP, yerel seçimlerin öne alınması için getirilebilecek bir Anayasa değişikliğine destek vermez” dedi.

11.07.2018 19:03


24 Haziran seçimleri sonrasında, kulislerde Mart 2019’daki yerel seçimlerin bu yılın sonbaharına alınması konuşulurken, Tezcan, bir teklifin gelmesi halinde CHP 'nin “hayır” diyeceğini kaydetti. 
 
Yerel seçimlerin erkene alınmasına ilişkin açıklamada bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan'ın “Eğer iktidar mutlaka bir Anayasa değişikliği yapmak istiyorsa, bunu seçilmiş yerel yöneticilerin görev sürelerinin kısaltılması için değil, bağımsız yargı için getirsin. Yargı bağımsızlığının sağlanması için, yüksek yargıya ilişkin mevcut kurulların ve bu kurullara seçim sistemlerinin değişmesi için CHP olarak halihazırda bir Anayasa değişiklik hazırlığımız var. Bu konuda, yargıyı gerçekten bağımsız yapmak için Anayasa değişikliği yapmak isterlerse, biz varız. Ancak yerel seçimlerin erkene alınması konusunda olası bir değişiklik teklifine, CHP destek vermeyecektir." dedi. 
 
ETİKETLER : türkiye gerçeğivişne haber ajansvişne ajansistanbul gerçeğitürkiye haberlerison dakika haberleristanbul haberlerisondakikaCHP Sözcüsü Tezcan: Yerel seçimlerin öne alınmasına destek vermiyoruz
120

Hava Durumu ANKARA