Canpolat sessizliğini bozdu: “Kötü gidişata daha fazla sessiz kalamayız”


CHP İstanbul önceki dönem İl Başkanı Cemal Canpolat sessizliğini bozdu. Canpolat yayınladığı bir mesaj ile parti içi mücadeleyi başlattı. Canpolat, “Aramızda sadece 4 oy fark olmasına rağmen bize karşı bir soykırım uygulandı” dedi.

21.08.2018 15:08

Canpolat yayınladığı mesajda; “Yerel yönetimlerde kesintavır koyacağımızı bilmenizi istiyorum. Her ilçede ekip olarak birlik içindeadayımızı tekleştirecek ve onun mücadelesini vereceğiz. Referandum da yüzde 52oy alan ekip olarak İstanbul’u sahipsiz bırakmayacağız. Kapalı kapılararkasında toplantılar yapılıp belediye başkanlıkları dağıtılırken bizim buhaksızlık karşısında suskun kalmamız beklenilemez” ifadesine yer verdi.

 

“BİZE KARŞI SOY KIRIM UYGULANDI”

Canpolat’ın açıklamasının tamamı şöyle:

Değerli yol arkadaşlarım, önümüzdeki süreçte parti içindesessiz kalmayacağız. Parti Zarar görmesin diye sustuk, ama görülüyorki susuncaolmuyor. Milletvekili seçiminde bir tek arkadaşımızı taşıyamamın sıkıntısınınyaşıyoruz. Aramızda sadece 4 oy fark olmasına rağmen bize karşı bir soy kırımuygulandı. Tek arkadaşım seçilecek yerde olmadı. Yerel yönetimlerde kesin tavırkoyacağımızı bilmenizi istiyorum. Referandum da yüzde 52 oy alan ekip olarakİstanbul’u sahipsiz bırakmayacağız. Kapalı kapılar arkasında toplantılaryapılıp belediye başkanlıkları dağıtılırken bizim bu haksızlık karşısındasuskun kalmamız beklenilemez. Suskun kalmak ta zaten bize yakışmaz. Her ilçedeekip olarak birlik içinde adayımızı tekleştirecek ve onun mücadelesinivereceğiz. Gerekiyorsa il kongresi yapılacak.

Bayram’da sonra görüşmek üzere. Hepinizi seviyorum.

Cemal Canpolat

201