Canpolat sessizliğini bozdu: “Kötü gidişata daha fazla sessiz kalamayız”


CHP İstanbul önceki dönem İl Başkanı Cemal Canpolat sessizliğini bozdu. Canpolat yayınladığı bir mesaj ile parti içi mücadeleyi başlattı. Canpolat, “Aramızda sadece 4 oy fark olmasına rağmen bize karşı bir soykırım uygulandı” dedi.

21.08.2018 15:08

Canpolat yayınladığı mesajda; “Yerel yönetimlerde kesintavır koyacağımızı bilmenizi istiyorum. Her ilçede ekip olarak birlik içindeadayımızı tekleştirecek ve onun mücadelesini vereceğiz. Referandum da yüzde 52oy alan ekip olarak İstanbul’u sahipsiz bırakmayacağız. Kapalı kapılararkasında toplantılar yapılıp belediye başkanlıkları dağıtılırken bizim buhaksızlık karşısında suskun kalmamız beklenilemez” ifadesine yer verdi.

 

“BİZE KARŞI SOY KIRIM UYGULANDI”

Canpolat’ın açıklamasının tamamı şöyle:

Değerli yol arkadaşlarım, önümüzdeki süreçte parti içindesessiz kalmayacağız. Parti Zarar görmesin diye sustuk, ama görülüyorki susuncaolmuyor. Milletvekili seçiminde bir tek arkadaşımızı taşıyamamın sıkıntısınınyaşıyoruz. Aramızda sadece 4 oy fark olmasına rağmen bize karşı bir soy kırımuygulandı. Tek arkadaşım seçilecek yerde olmadı. Yerel yönetimlerde kesin tavırkoyacağımızı bilmenizi istiyorum. Referandum da yüzde 52 oy alan ekip olarakİstanbul’u sahipsiz bırakmayacağız. Kapalı kapılar arkasında toplantılaryapılıp belediye başkanlıkları dağıtılırken bizim bu haksızlık karşısındasuskun kalmamız beklenilemez. Suskun kalmak ta zaten bize yakışmaz. Her ilçedeekip olarak birlik içinde adayımızı tekleştirecek ve onun mücadelesinivereceğiz. Gerekiyorsa il kongresi yapılacak.

Bayram’da sonra görüşmek üzere. Hepinizi seviyorum.

Cemal Canpolat

239

Kılıçdaroğlu: Diğerleri nasıl çalışıyorsa Muharrem Bey de çalışacak… Politika

Kılıçdaroğlu: Diğerleri nasıl çalışıyorsa Muharrem Bey de çalışacak…

Medya kuruluşlarının temsilcileri ile akşam yemeğinde bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce taraftarlarının kurultay toplama arayışları, İnce’nin Cumhurbaşkanlığı seçiminde başarılı olup olmadığı, Mart’taki yerel seçimde büyükşehirleri hangi stratejiyle kazanmak istediklerine ilişkin kapsamlı değerlendirmeler yaptı. Kur krizine de değinen Kılıçdaroğlu, hükümetin 7 liradan dolar bozduranları açıklaması gerektiğini söyledi.

Gürsel Tekin sordu: Kim bu keyifçi bakan? Politika

Gürsel Tekin sordu: Kim bu keyifçi bakan?

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Bakanlık görev yetkileriyle bağdaşmayan ve kamu zararı oluşturan “keyifçi” bakan ve ekibinin kim olduğunun kamuoyu tarafından öğrenilmesi ve bundan böyle kamu yönetiminde daha dikkatli, tedbirli, özenli davranılması adına konuyu, yazılı soru önergesi vererek Meclis gündemine taşımıştır.

Özdağ’dan Kılıçdaroğlu’na Kofi Annan tepkisi: Biri Kemal Bey’e hatırlatmalı Politika

Özdağ’dan Kılıçdaroğlu’na Kofi Annan tepkisi: Biri Kemal Bey’e hatırlatmalı

Yİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu yaşamını yitiren eski BM Genel Sekreteri Kofi Annan’ın ölümüne ilişkin yaptığı paylaşım nedeniyle eleştirdi.

Suudi’lerden Türkiye’ye SDG darbesi Gündem

Suudi’lerden Türkiye’ye SDG darbesi

Suudi Arabistan, Suriye’de IŞİD’den alınan kuzeydoğu bölgeleri ve Rakka için 100 milyon dolar bağışladığını açıkladı. Söz konusu bölgeler büyük ölçüde YPG’nin ana unsur olduğu (Suriye Demokratik Güçleri) SDG’nin kontrolünde bulunuyor.

Hava Durumu ANKARA