Bahçeli: “Siyasi partiler arasında ittifak söz konusu olmaz”


Bayram namazı sonrası gazetecilere kısa bir açıklama yapan MHP lideri Bahçeli dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

21.08.2018 15:15

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Bazı çevreler erkenseçimi gündeme getiriyor. Özellikle mahalli idareler seçimlerini gündemetaşıyorlar, bu doğru değildir” ifadesini kullandı.

Bayram namazı sonrası gazetecilere kısa bir açıklama yapanMHP lideri Bahçeli şunları söyledi:

“Bu bayramın milletimiz için hayırlara vesile olmasınıdiliyoruz. Önümüzdeki günler inşallah çok daha güzel olacaktır. Birleşme,bütünleşme, huzur ve istikrar bu bayram vesile olacaktır. Bazı çevreler erkenseçimi gündeme getiriyor. Özellikle mahalli idareler seçimlerini gündemetaşıyorlar, bu doğru değildir. Geçmişte erken seçimi düşünen bir siyasi hareketolarak, şimdi 31 Mart 2019’da en geç mahalli idareler seçiminin yapılmasılazımdır. 1 Ocak 2019’da Türkiye seçim sürecine girmiş olacaktır. Zaman çokdardır. Siyasi partiler arasında partiler arası ittifak söz konusu olmaz”

Bahçeli, ABD Başkanı Donald Trump’ın, Türkiye’de ev hapsindetutulan papaz Brunson’la ilgili açıklamalarıyla ilgili soru üzerine, “Brunson’ubizden daha fazla sevenle bizim işimiz yok” diye belirtti.

 

Trump, Türkiye’nin korkunç bir hata yaptığını belirterek,Brunson’ın serbest bırakılması için Türkiye’ye herhangi bir taviz verilmeyeceğinisöylemişti.

 

221