Bahçeli: “Siyasi partiler arasında ittifak söz konusu olmaz”


Bayram namazı sonrası gazetecilere kısa bir açıklama yapan MHP lideri Bahçeli dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

21.08.2018 15:15

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Bazı çevreler erkenseçimi gündeme getiriyor. Özellikle mahalli idareler seçimlerini gündemetaşıyorlar, bu doğru değildir” ifadesini kullandı.

Bayram namazı sonrası gazetecilere kısa bir açıklama yapanMHP lideri Bahçeli şunları söyledi:

“Bu bayramın milletimiz için hayırlara vesile olmasınıdiliyoruz. Önümüzdeki günler inşallah çok daha güzel olacaktır. Birleşme,bütünleşme, huzur ve istikrar bu bayram vesile olacaktır. Bazı çevreler erkenseçimi gündeme getiriyor. Özellikle mahalli idareler seçimlerini gündemetaşıyorlar, bu doğru değildir. Geçmişte erken seçimi düşünen bir siyasi hareketolarak, şimdi 31 Mart 2019’da en geç mahalli idareler seçiminin yapılmasılazımdır. 1 Ocak 2019’da Türkiye seçim sürecine girmiş olacaktır. Zaman çokdardır. Siyasi partiler arasında partiler arası ittifak söz konusu olmaz”

Bahçeli, ABD Başkanı Donald Trump’ın, Türkiye’de ev hapsindetutulan papaz Brunson’la ilgili açıklamalarıyla ilgili soru üzerine, “Brunson’ubizden daha fazla sevenle bizim işimiz yok” diye belirtti.

 

Trump, Türkiye’nin korkunç bir hata yaptığını belirterek,Brunson’ın serbest bırakılması için Türkiye’ye herhangi bir taviz verilmeyeceğinisöylemişti.

 

277

Kılıçdaroğlu: Diğerleri nasıl çalışıyorsa Muharrem Bey de çalışacak… Politika

Kılıçdaroğlu: Diğerleri nasıl çalışıyorsa Muharrem Bey de çalışacak…

Medya kuruluşlarının temsilcileri ile akşam yemeğinde bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce taraftarlarının kurultay toplama arayışları, İnce’nin Cumhurbaşkanlığı seçiminde başarılı olup olmadığı, Mart’taki yerel seçimde büyükşehirleri hangi stratejiyle kazanmak istediklerine ilişkin kapsamlı değerlendirmeler yaptı. Kur krizine de değinen Kılıçdaroğlu, hükümetin 7 liradan dolar bozduranları açıklaması gerektiğini söyledi.

Gürsel Tekin sordu: Kim bu keyifçi bakan? Politika

Gürsel Tekin sordu: Kim bu keyifçi bakan?

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Bakanlık görev yetkileriyle bağdaşmayan ve kamu zararı oluşturan “keyifçi” bakan ve ekibinin kim olduğunun kamuoyu tarafından öğrenilmesi ve bundan böyle kamu yönetiminde daha dikkatli, tedbirli, özenli davranılması adına konuyu, yazılı soru önergesi vererek Meclis gündemine taşımıştır.

Özdağ’dan Kılıçdaroğlu’na Kofi Annan tepkisi: Biri Kemal Bey’e hatırlatmalı Politika

Özdağ’dan Kılıçdaroğlu’na Kofi Annan tepkisi: Biri Kemal Bey’e hatırlatmalı

Yİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu yaşamını yitiren eski BM Genel Sekreteri Kofi Annan’ın ölümüne ilişkin yaptığı paylaşım nedeniyle eleştirdi.

Suudi’lerden Türkiye’ye SDG darbesi Gündem

Suudi’lerden Türkiye’ye SDG darbesi

Suudi Arabistan, Suriye’de IŞİD’den alınan kuzeydoğu bölgeleri ve Rakka için 100 milyon dolar bağışladığını açıkladı. Söz konusu bölgeler büyük ölçüde YPG’nin ana unsur olduğu (Suriye Demokratik Güçleri) SDG’nin kontrolünde bulunuyor.

Hava Durumu ANKARA