AKP'nin İstanbul korkusu Canan Kaftancıoğlu


Türkiye’de aydınlık bir gelecek için mücadele etmek,

14.01.2018 20:58

Faşizme vesömürüye karşı direnmek,

O insanınağır bedeller ödemesi demektir.

Yaşamboyunca yaşanan sürgünler, cezaevleri, demir parmaklar ve işkenceler her sol düşünen yoldaşımızın yaşamlarınınbir parçası olmuştur.

İşte; CananKaftancıoğlu’nun CHP İstanbul İl Başkanı seçilmesi ile birlikte faşizm hareketegeçti.

Kaftancıoğlukonuşmasında,  “Ben İstanbul’u, haramilerin saltanatından kurtarmaya adayım. Yıllardırsüren kadın mücadelesinin sonucu olarak, Türkiye’nin en büyük örgütünün başkanıolmaya adayım.” diye konuştu.

Korku AKP’ninyüreğine indi ve CHP il Başkanı Kaftancıoğlu hakkında, anında “PKK ve DHKP-Cpropagandası”, “Türkiye Cumhuriyeti Devletini ve kurumlarını aşağılamak”,“Cumhurbaşkanı’na hakaret” suçlarından soruşturma başlatıldığı belirtildi.

Korkununacele faydası yok…

İstanbul’unburçlarına CHP’nin şanlı bayrağı dikilecek.

İstanbul A LI NA CAK

İnsanı suçlamak o kadar kolay ve ucuzdeğildir.

Sen, 16yıllık AKP İktidarı ile;

-“LâikCumhuriyet ve Sosyal Hukuk Devletini”  kemirerekyok etmeye çalışacaksın,

-TürkOrdusunun Komuta Heyetinin çökerteceksin,

-Kozmik Odasırlarının FETÖ ortağın aracılığı ile CIA’nın eline geçmesine ortak olacaksın,

-ÇözümSüreci denen ihanet sürecini uygulayacaksın,

-Oslo,Kandil, Habur, Dolmabahçe rezaletlerini bu ülkeye yaşatacaksın,

-Erdoğan-FETÖ’nün11 yıllık ortaklığı ortadayken yardım ve yataklıktan sorgulanmayacaksın,

-TürkMilliyetçiliğini, Vehhabi Selefilerin emrine vereceksin ve ayaklarının altınaalacaksın,

-TürkDevletinin itibarının yerlerde süründüreceksin zeytinyağı gibi su üzerine çıkacaksın.

YOK, ÖYLE BİRŞEY.

Gün gelecek,devran dönecek görevini doğru yapmayan herkes hesap verecek.

Twitter'danaçıklama yapan Kaftancıoğlu, "Bir doktor ve bir anneyim. Bütün yaşamımıinsan hakları mücadelesine adamış biri olarak daima terörü ve terör örgütlerinilanetledim! Tüm amacım ve çalışmalarım Türkiye Cumhuriyeti devletini yüceltmekolup saraya dair eleştirilerim de bu sorumlulukladır" ifadelerinipaylaştı.

Ben yaşananbu durumun,  Sosyalist olmanın, solcu olmanınbedelidir diye düşünüyorum bunları.  Vegeriye dönüp baktığımızda, hakikaten bu ülkede sosyalist düşünceleri taşıyaninsanlara yönelik devletin tutumu ve davranışları inanılmaz sert, katı veacımasız.  Oysa bu düşünceyi taşıyaninsanların genel yaşamlarını irdelediğimizde, yaşama karşı, insanlığa karşı müthiş bir sevgi içeresinde olduklarınıtanıklık ediyoruz.

İşte Canan Kaftancıoğlu’nun durumu.

CananKaftancıoğlu, bütün yaşamı boyunca okumuş, araştırmış, kendisini insanlık için,hatta dört ayaklı canlar için adamış bir yürek…

Birmotosiklet tutkunu ve hayvan sever.

12 Eylüldöneminde karanlık bir cinayete kurban giden araştırmacı, yazar ve radyoprogramcısı Ümit Kaftancıoğlu'nun gelini.

Kaftancıoğluönce "10 Aralık Hareketi" daha sonrada “Birleşik Haziran Hareketi”  ile tıkanan sol düşüncenin yeşermesine umutolmaya çalışmış bir yurtsever.

İş yaşamı1995 yılında İstanbul Tıp Fakültesi'nden mezun olduktan sonra başladı.Sırasıyla Sivas Suşehri Devlet Hastahanesi acil biriminde hekim olarak çalıştı.1997 yılında İstanbul Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı’nda Adli Tıpihtisasına başladı. TiHV(Türkiye İnsan Hakları Vakfı) 'de vaka taraması yaparak"İşkence Olgularının Adli Tıbbi Değerlendirilmesi" isimli teziyleihtisasını tamamladı. Öğrencilik yıllarından itibaren çeşitli dernek ve demokratikkitle örgütlerinde görev aldı. Toplumsal Bellek Platformu'nun kurulmasındaönayak oldu. Yakın tarihimizde yaşanan faili meçhul bırakılmış cinayetleredikkat çeken Yalın Ses yayınlarından "Benim Babam Bir Kahramandı"isimli derleme kitabı bulunmaktadır. İletişim yayınlarından Müge Tuzcuoğluderlemesi “Roboski İstenmeyen Çocuklar” ve Um: Ag yayınlarından Eren Aysanderlemesi “Bir Eflatun Ölüm” isimli kitaplara yazı katkısı sunmuştur. Bilimselve sosyal alanlarda yayınlanmış yüzü aşkın makalesi vardır.

 

 

280

Hava Durumu ANKARA