Akbank türbanlılara ayrımcılık mı yapıyor


Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı Contemporary Istanbul’un 9’uncusu 12 Kasım'da Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda başladı.

14.11.2014 11:20


Türkiye'de bugüne kadar yapılan en geniş kapsamlı "modern ve güncel sanat" etkinliği olan Contemporary İstanbul'un sponsorlarından olan Akbank, Twitter'da düzenlediği bilgi yarılmasıyla bazı takipçilerine davetiye hediye etti.

Ancak bu yarışmaya "türban ayrımcılığı" tartışması damga vurdu.

Akbank Sanat'ın Twitter hesabında dün "Bu yıl Contemporary Istanbul'da yer alacak bu eser hangi sanatçıya aittir?" sorusu soruldu ve bir eser fotoğrafı paylaşıldı.

Ardından da doğru cevabı veren iki kullanıcının ismi verilerek Contemporary İstanbul'a çift kişilik davetiye kazandığı duyuruldu.

Sorunun doğru cevabı "Tom Wesselmann"dı.

NEDEN DİĞERLERİ KAZANDI BEN KAZANMADIM

Ancak Hacer Uzun adlı kullanıcı sonuca itiraz ederek "İlk cevabı ben vermiş olmama rağmen neden benden sonraki katılımcılar davetiye kazandı acaba?" diye sordu.

Hacer Uzun'ub profil fotoğrafının türbanlı olması nedeniyle de sosyal medyada hemen "Akbank türbanlılara ayrımcılık mı yapıyor" tartışması başladı.

BİZDEN KAYNAKLANMIYOR

Tartışmanın sosyal medyada yayılması üzerine bir açıklama yapan Akbank Sanat, ekran görüntüsünü de paylaşarak bildirimin kendilerine düşmediğini, dolayısıyla sorunun kendilerinden kaynaklanmadığını belirtti.

VE GERÇEK ORTAYA ÇIKTI: YANLIŞ YAZIM

Gerçek ise kısa süre sonra anlaşıldı. Hacer Uzun, sorunun cevabını bir harf eksik yazmıştı.  Yani "Tom Wesselmann" yerine "Tom Wesselman" yazdığı için kazananlar arasında görülmüyordu.

Durumu açıklayan Akbank Sanat ekibi yine de Hacer Uzun'a çift kişilik davetiye hediye edildiğini duyurdu.

İşte o tweetler:Odatv.com


Etiketler: türkiye istanbul ankara izmir kars sivas gerçek haberler haberci son dakika Deniz Beşiktaşlı'ydı Can Dündar - Cumhuriyet Deniz ve Mahir hocaları için gazete taşladı - //www.haberinadresi.org/ halk barış umut özgürlük adalet ekmek
912

Facebook   1 undefined Doğal ve saf zeytinyağında 1 gün boyunca beklettiğiniz incir o kadar faydalı ki... İşte zeytinyağında beklettiğiniz kuru incirin inanılmaz faydası... 2 undefined Öksürük ve astım hastaları doğal ve saf zeytinyağında bekletilmiş 2 ad Kültür&Sanaat

Facebook 1 undefined Doğal ve saf zeytinyağında 1 gün boyunca beklettiğiniz incir o kadar faydalı ki... İşte zeytinyağında beklettiğiniz kuru incirin inanılmaz faydası... 2 undefined Öksürük ve astım hastaları doğal ve saf zeytinyağında bekletilmiş 2 ad

Doğal ve saf zeytinyağında 1 gün boyunca beklettiğiniz incir o kadar faydalı ki...

Kılıçdaroğlu: Diğerleri nasıl çalışıyorsa Muharrem Bey de çalışacak… Politika

Kılıçdaroğlu: Diğerleri nasıl çalışıyorsa Muharrem Bey de çalışacak…

Medya kuruluşlarının temsilcileri ile akşam yemeğinde bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce taraftarlarının kurultay toplama arayışları, İnce’nin Cumhurbaşkanlığı seçiminde başarılı olup olmadığı, Mart’taki yerel seçimde büyükşehirleri hangi stratejiyle kazanmak istediklerine ilişkin kapsamlı değerlendirmeler yaptı. Kur krizine de değinen Kılıçdaroğlu, hükümetin 7 liradan dolar bozduranları açıklaması gerektiğini söyledi.

Gürsel Tekin sordu: Kim bu keyifçi bakan? Politika

Gürsel Tekin sordu: Kim bu keyifçi bakan?

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Bakanlık görev yetkileriyle bağdaşmayan ve kamu zararı oluşturan “keyifçi” bakan ve ekibinin kim olduğunun kamuoyu tarafından öğrenilmesi ve bundan böyle kamu yönetiminde daha dikkatli, tedbirli, özenli davranılması adına konuyu, yazılı soru önergesi vererek Meclis gündemine taşımıştır.

Özdağ’dan Kılıçdaroğlu’na Kofi Annan tepkisi: Biri Kemal Bey’e hatırlatmalı Politika

Özdağ’dan Kılıçdaroğlu’na Kofi Annan tepkisi: Biri Kemal Bey’e hatırlatmalı

Yİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu yaşamını yitiren eski BM Genel Sekreteri Kofi Annan’ın ölümüne ilişkin yaptığı paylaşım nedeniyle eleştirdi.

Hava Durumu ANKARA