AFP'nin Türkiye ile ilgili ödüllü fotoğrafları Kadıköy'de sergilenecek


AFP'nin Türkiye gündemine damgasını vuran önemli olaylara ilişkin fotoğrafları Kadıköy’de ilk kez sergilenecek.

27.04.2015 03:17

Kadıköy Belediyesi Dünyanın en eski ve en önemli haber ajanslarından biri olan Agence France-Presse Türkiye’nin, gündeme damgasını vuran önemli olaylara ilişkin fotoğraflarını Kadıköy’de ilk kez sergiliyor.

“Agance France-Presse (AFP) Türkiye Haber Fotoğrafları Sergisi 28 Nisan’da  Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde açılıyor.

AFP Türkiye’nin uluslararası ödüllü foto muhabirleri Bülent Kılıç, Ozan Köse, Adem Altan ve Gürcan Öztürk’ ün çektiği fotoğraflardan oluşan sergide Türkiye ve bölge ülkelerin gündemine oturan konular, son yıllarda meydana gelen siyasi ve güncel olaylar yer alıyor.

2015 Dünya Haber Fotoğrafları Ödülleri en iyi haber fotoğrafı birincilik ödülünü kazanan ve dünyanın en prestijli ödüllerinden sayılan Pulitzer’e de aday gösterilen Bülent Kılıç’ın ödüllü fotoğrafları ilk kez bu sergide yer alıyor.

Ağaçların önüne siper olan ve direnen insanlarla Gezi, Maden ocağına umutlarla birlikte gömülen 301 hayatla Soma, Türkiye’nin yanı başında ve artık sokaklarında da yaşayan Suriye, önemli isimlerin suçlanması, aldığı cezalar ve geçen yılların sonunda tahliye edilmesiyle gündemden hiç düşmeyen Silivri Davaları, 17 Aralık soruşturması, seçimler ve daha birçok önemli başlığa ait fotoğraflar bu sergide yer alacak.

Sergi, 28 Nisan Salı günü saat 18.00'da Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi'nde başlayacak.

Odatv.com

916

Facebook   1 undefined Doğal ve saf zeytinyağında 1 gün boyunca beklettiğiniz incir o kadar faydalı ki... İşte zeytinyağında beklettiğiniz kuru incirin inanılmaz faydası... 2 undefined Öksürük ve astım hastaları doğal ve saf zeytinyağında bekletilmiş 2 ad Kültür&Sanaat

Facebook 1 undefined Doğal ve saf zeytinyağında 1 gün boyunca beklettiğiniz incir o kadar faydalı ki... İşte zeytinyağında beklettiğiniz kuru incirin inanılmaz faydası... 2 undefined Öksürük ve astım hastaları doğal ve saf zeytinyağında bekletilmiş 2 ad

Doğal ve saf zeytinyağında 1 gün boyunca beklettiğiniz incir o kadar faydalı ki...

Kılıçdaroğlu: Diğerleri nasıl çalışıyorsa Muharrem Bey de çalışacak… Politika

Kılıçdaroğlu: Diğerleri nasıl çalışıyorsa Muharrem Bey de çalışacak…

Medya kuruluşlarının temsilcileri ile akşam yemeğinde bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce taraftarlarının kurultay toplama arayışları, İnce’nin Cumhurbaşkanlığı seçiminde başarılı olup olmadığı, Mart’taki yerel seçimde büyükşehirleri hangi stratejiyle kazanmak istediklerine ilişkin kapsamlı değerlendirmeler yaptı. Kur krizine de değinen Kılıçdaroğlu, hükümetin 7 liradan dolar bozduranları açıklaması gerektiğini söyledi.

Gürsel Tekin sordu: Kim bu keyifçi bakan? Politika

Gürsel Tekin sordu: Kim bu keyifçi bakan?

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Bakanlık görev yetkileriyle bağdaşmayan ve kamu zararı oluşturan “keyifçi” bakan ve ekibinin kim olduğunun kamuoyu tarafından öğrenilmesi ve bundan böyle kamu yönetiminde daha dikkatli, tedbirli, özenli davranılması adına konuyu, yazılı soru önergesi vererek Meclis gündemine taşımıştır.

Özdağ’dan Kılıçdaroğlu’na Kofi Annan tepkisi: Biri Kemal Bey’e hatırlatmalı Politika

Özdağ’dan Kılıçdaroğlu’na Kofi Annan tepkisi: Biri Kemal Bey’e hatırlatmalı

Yİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu yaşamını yitiren eski BM Genel Sekreteri Kofi Annan’ın ölümüne ilişkin yaptığı paylaşım nedeniyle eleştirdi.

Hava Durumu ANKARA