Şeker işçileri Bakan’ın yolunu kesti


Satışa çıkarılan Turhal Şeker Fabrikası’nda çalışan işçiler, Bakan Fakıbaba’nın önünü kesti. İşçiler bakanın önünü kesince, çok sayıda jandarma bölgeye sevk edildi.

19.03.2018 11:41

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Ankara’dan karayolu ile Tokat’ın Turhal ilçesine geldi. Turhal’a bağlı Tatlıcak köyünde ‘Birlikte Üretim Modeli’ projesi toplantısına katılan Fakıbaba ardından Dimes Kazova Vasfi Diren Tarım İşletmesi’ne geçerek ‘Buzağı Ölümlerinin Önlenmesi’ projesini başlattı. Daha sonra Tokat Valiliği, Tokat, Turhal, Pazar Belediyeleri ve Turhal Pancar Ekicileri Kooperatifi birlikteliği ile Arzupınarı köyünde Bölgesel Hayvan Borsası ve Et Entegre Tesisi’nin açılışına gitmek üzere hareket etti.

ARAÇTAN İNİP İŞÇİLERLE GÖRÜŞTÜ

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından satışa çıkarılan Turhal Şeker Fabrikası çalışanı bir grup işçi bu sırada Tokat- Turhal karayolu üzerinde Bakan Fakıbaba’nın konvoyunun önü kesti. Aracından inen Bakan Fakıbaba burada işçiler ile bir görüşme yaparken, jandarma ekipleri de güvenlik önlemi aldı. Gazetecilerin görüntü alınması engellendi. Yaklaşık 20 dakika işçilerle görüşen Bakan Fakıbaba daha sonra tesis açılışına geçti. Turhal Şeker İş Sendikası Başkanı Nurullah Alpat, Bakan Fakıbaba ile yaptıkları görüşme sonrası açıklamada bulundu. Alpat; “Bakanımızın yolunu kestik mi, kendimizi de feda mı ettik onu bilmiyoruz. Ama sağ olsun kendisi de duyarlı davrandı. Arabasından indi. Biz de sorunlarımızı anlattık. Bu mevzunun işçinin mevzusu olmadığını, bu mevzunun Tokat’ın sorunu olduğu anlattık. Bu memlekete yazık olacağını anlattık. Gerekli merciler ile görüşeceğini söyledi” diye konuştu. (DHA)

212

Hava Durumu ANKARA