FLAŞ... Ermenek'ten bir acı haber daha geldi!


Ermenek’te maden ocağı faciasında 2 işçinin daha cansız bedenine ulaşıdı. İşçilerden bir tanesi toprak altından çıkarılıp morga alındı. Diğer işçinin çıkarma işlemlerine devam ediliyor.

17.11.2014 21:48

Ermenek’ te maden ocağı faciasında 2 işçinin daha cenazesine ulaşıdığı bildirildi. Ocağın 4’ üncü Başyukarı mevkiinde ulaşılan cenazelerin çıkarılma çalışmaları sürüyor. AFAD'tan yapılan açıklamada, "Ermenek'teki maden faciasında iki işçinin cansız bedenine ulaşıldı." denildi.

1 işçinin cesedi madenden çıkarılarak morga kaldırıldı.

KİMLİKLERİ DNS TESTİ İLE BELİRLENECEK

Diğer işçinin cesedinin ocaktan çıkartılması için çalışmalar sürüyor. O işçinin cesedi de otopsi yapılmak için aynı hastanenin morguna kaldırılarak. Bugün cansız bedenlerine ulaşılan 2 işçinin kimlikleri yapılacak olan DNA testinin ardından daha önce 18 işçinin 24 yakınından alınan DNA örnekleri eşleştirilerek belirleneceği öğrenildi.

18 kişinin göçük altında kaldığı maden ocağından daha önce 2 işçinin ceseti çıkarılmıştı. Böylece 21 günün sonunda maden ocağında ulaşılan ceset sayısı 4'e ulaştı.

14 işçinin bedeni ise hala toprak altında...

4'ÜNCÜ BAŞ YUKARI MEVKİİ

Ermenek’te maden ocağı faciasında 2 işçinin daha cansız bedenine ulaşıdı. Ocağın 4'üncü başyukarı mevkiinde ulaşılan cenazelerin çıkarılma çalışmaları sürüyor. Ermenek'te 10 gün önce de iki işçinin cansız bedenine ulaşılmıştı.

AFAD'ın yaptığı açıklamada arama çalışmalarının devam ettiği vurgulandı. AFAD'ın yaptığı açıklamanın tamamı şöyle:

"Karaman'ın Ermenek ilçesinde 28 Ekim 2014 Salı gününden bu yana aralıksız devam eden arama kurtarma çalışmaları sonucunda madenin 4. 'başyukarı' bölümünde iki işçi kardeşimizin daha cenazelerine ulaşılmıştır. Cenazeleri madenden dışarı çıkarma çalışmaları devam etmektedir. Madende mahsur durumda bulunan 14 madenciyi arama çalışmaları da kesintisiz şekilde sürmektedir"  
Etiketler: türkiye istanbul ankara izmir kars sivas gerçek haberler haberci son dakika Deniz Beşiktaşlı'ydı Can Dündar - Cumhuriyet Deniz ve Mahir hocaları için gazete taşladı - //www.haberinadresi.org/ halk barış umut özgürlük adalet ekmek
1048

Facebook   1 undefined Doğal ve saf zeytinyağında 1 gün boyunca beklettiğiniz incir o kadar faydalı ki... İşte zeytinyağında beklettiğiniz kuru incirin inanılmaz faydası... 2 undefined Öksürük ve astım hastaları doğal ve saf zeytinyağında bekletilmiş 2 ad Kültür&Sanaat

Facebook 1 undefined Doğal ve saf zeytinyağında 1 gün boyunca beklettiğiniz incir o kadar faydalı ki... İşte zeytinyağında beklettiğiniz kuru incirin inanılmaz faydası... 2 undefined Öksürük ve astım hastaları doğal ve saf zeytinyağında bekletilmiş 2 ad

Doğal ve saf zeytinyağında 1 gün boyunca beklettiğiniz incir o kadar faydalı ki...

Kılıçdaroğlu: Diğerleri nasıl çalışıyorsa Muharrem Bey de çalışacak… Politika

Kılıçdaroğlu: Diğerleri nasıl çalışıyorsa Muharrem Bey de çalışacak…

Medya kuruluşlarının temsilcileri ile akşam yemeğinde bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce taraftarlarının kurultay toplama arayışları, İnce’nin Cumhurbaşkanlığı seçiminde başarılı olup olmadığı, Mart’taki yerel seçimde büyükşehirleri hangi stratejiyle kazanmak istediklerine ilişkin kapsamlı değerlendirmeler yaptı. Kur krizine de değinen Kılıçdaroğlu, hükümetin 7 liradan dolar bozduranları açıklaması gerektiğini söyledi.

Gürsel Tekin sordu: Kim bu keyifçi bakan? Politika

Gürsel Tekin sordu: Kim bu keyifçi bakan?

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Bakanlık görev yetkileriyle bağdaşmayan ve kamu zararı oluşturan “keyifçi” bakan ve ekibinin kim olduğunun kamuoyu tarafından öğrenilmesi ve bundan böyle kamu yönetiminde daha dikkatli, tedbirli, özenli davranılması adına konuyu, yazılı soru önergesi vererek Meclis gündemine taşımıştır.

Özdağ’dan Kılıçdaroğlu’na Kofi Annan tepkisi: Biri Kemal Bey’e hatırlatmalı Politika

Özdağ’dan Kılıçdaroğlu’na Kofi Annan tepkisi: Biri Kemal Bey’e hatırlatmalı

Yİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu yaşamını yitiren eski BM Genel Sekreteri Kofi Annan’ın ölümüne ilişkin yaptığı paylaşım nedeniyle eleştirdi.

Hava Durumu ANKARA