Esad'ın yayınından Erdoğan'ı çıldırtacak haber


"Sümeyye IŞİD teröristlerini tedavi ediyor, oğlu Bilal’de petrol çalıyor..."

20.07.2015 22:47
Suriye'nin resmi haber ajansı SANA, IŞİD militanlarının Türkiye'de tedavi edildiğine ilişkin Washington kaynaklı bir haber yayınladı.

Ajans, Global Research haber sitesine dayandırdığı haberinde, "Sümeyye IŞİD teröristlerini tedavi ediyor, oğlu Bilal’de petrol çalıyor" başlığını kullandı. Resmi haber ajansı haberde, "Amerikan Global Research Web Sitesi Erdoğan’ın kızı Sümeyye’nin yaralı IŞİD’çilerin tedavi edilmesine direk katkılarda bulunduğunu deşifre etti" ifadelerini verdi.

Odatv'nin yaptığı araştırmaya göre SANA'nın kaynak verdiği söz konusu sitedeki haberin kaynağının, AWDnews isimli pek duyulmamış bir haber sitesi olduğu görüldü.

İşte SANA'nın geçtiği o haber:

Türkiye’deki Recep Tayip Erdoğan ve rejiminin Suriye’de iddia ettiği gibi sadece ‘ılımlı muhaliflere’ yada Kaide Örgütünün Suriye kolu Nusra Cephesine değil aynı zamanda IŞİD Örgütüne de her türlü destek temin ettiğinin yeni bir kanıtı olarak Amerikan Global Research Web Sitesi Erdoğan’ın kızı Sümeyye’nin yaralı IŞİD’çilerin tedavi edilmesine direk katkılarda bulunduğunu deşifre etti.

Erdoğan’a ilaveten kızı Sümeyye ve oğlu Bilal’ın tekfirci terör çeteleriyle skandal gerçeklerini ortaya koyan haberde ihvancı rejiminin Suriye’de her türlü vahşeti işleyen tekfircilerle bağlantıları ortaya çıktı.

Global Research Web Sitesi Türkiye’nin güneydoğusu Şanlıurfa yakınlarında gizli bir askeri hastanede haftalar boyunca çalışan bir hemşireden naklen aktardığı haberinde Sümeyye’nin, Suriye’de yaralanan IŞİD’li tekfirci teröristlerin tedavi edilmesindeki direk katkılarına ışık tuttu.

Türkiyeli hemşire açıklamalarında günübirlik olarak Türk askeri kamyonların Suriye’de yaralanan onlarca IŞİD’liyi Suriye sınırlarına yakın söz konusu gizli askeri hastaneye ve daha başka Türk hastanelerine taşıdıklarını gözleriyle gördüğünü belirtti.

Can güvenliği nedeniyle kimliğinin açıklanmaması koşuluyla konuşmayı kabul ettiğini ifade eden hemşire; hastanede görev yaptığı sırada 7500 ABD dolarına kadar varan yüksek bir maaş aldığını söyledi.

Erdoğan’ın kızı Sümeyye’yi defalarca hastanenin Şanlıurfa’daki merkezinde gördüğünü belirten hemşire; IŞİD’lileri tedavi eden tıbbi ekibin Sümeyye’nin başkanlığında olduğuna işaret etti.

Amerikan Global Research Web Sitesi Sümeyye’nin daha önce IŞİD’in Irak’ta ana karargahı sayılan Musul Kentine gitme ve orada IŞİD tekfircilerine kendi değimiyle ‘insani yardımlarda’ bulunma arzusunu ifade ettiğine dikkat çekti.

Öte yandan Global Research Web Sitesi; Erdoğan’ın oğlu Bilal’ın Suriye’de tekfirci terör çetelerinin yardım ve işbirliği ile yağmalayıp çaldığı petrol ve doğalgaz ticaretini örtbas etme amacıyla Suriye halkı adına timsah gözyaşları döktüğüne dikkat çekti. Amerikalı site haberinde Bilal’ın Suriye ve Irak’tan yağmalayıp çaldığı petrolü muhtelif Asya devletlerine satmak için Avrupalı bir dizi şirketle sözleşmeler imzaladığını da vurguladı. Türkiye’deki hükümetin IŞİD ve daha başka terör örgütlerine direk ve dolaylı destek takdim ettiğine dikkat çekilen haberde; Bilal’e tabi gemilerin çalıntı petrolü başka devletlere taşıdıkları ifade edildi.

Odatv.com

 

774

Facebook   1 undefined Doğal ve saf zeytinyağında 1 gün boyunca beklettiğiniz incir o kadar faydalı ki... İşte zeytinyağında beklettiğiniz kuru incirin inanılmaz faydası... 2 undefined Öksürük ve astım hastaları doğal ve saf zeytinyağında bekletilmiş 2 ad Kültür&Sanaat

Facebook 1 undefined Doğal ve saf zeytinyağında 1 gün boyunca beklettiğiniz incir o kadar faydalı ki... İşte zeytinyağında beklettiğiniz kuru incirin inanılmaz faydası... 2 undefined Öksürük ve astım hastaları doğal ve saf zeytinyağında bekletilmiş 2 ad

Doğal ve saf zeytinyağında 1 gün boyunca beklettiğiniz incir o kadar faydalı ki...

Kılıçdaroğlu: Diğerleri nasıl çalışıyorsa Muharrem Bey de çalışacak… Politika

Kılıçdaroğlu: Diğerleri nasıl çalışıyorsa Muharrem Bey de çalışacak…

Medya kuruluşlarının temsilcileri ile akşam yemeğinde bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce taraftarlarının kurultay toplama arayışları, İnce’nin Cumhurbaşkanlığı seçiminde başarılı olup olmadığı, Mart’taki yerel seçimde büyükşehirleri hangi stratejiyle kazanmak istediklerine ilişkin kapsamlı değerlendirmeler yaptı. Kur krizine de değinen Kılıçdaroğlu, hükümetin 7 liradan dolar bozduranları açıklaması gerektiğini söyledi.

Gürsel Tekin sordu: Kim bu keyifçi bakan? Politika

Gürsel Tekin sordu: Kim bu keyifçi bakan?

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Bakanlık görev yetkileriyle bağdaşmayan ve kamu zararı oluşturan “keyifçi” bakan ve ekibinin kim olduğunun kamuoyu tarafından öğrenilmesi ve bundan böyle kamu yönetiminde daha dikkatli, tedbirli, özenli davranılması adına konuyu, yazılı soru önergesi vererek Meclis gündemine taşımıştır.

Özdağ’dan Kılıçdaroğlu’na Kofi Annan tepkisi: Biri Kemal Bey’e hatırlatmalı Politika

Özdağ’dan Kılıçdaroğlu’na Kofi Annan tepkisi: Biri Kemal Bey’e hatırlatmalı

Yİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu yaşamını yitiren eski BM Genel Sekreteri Kofi Annan’ın ölümüne ilişkin yaptığı paylaşım nedeniyle eleştirdi.

Hava Durumu ANKARA