Bu bir "benim memurum işini bilir" haberidir


AKP’den Kırıkkale Belediye Başkan aday adayı olan Sağlık Bakanlığı Baş Denetçisi Ahmet Özdemir hakkında dava açıldı.

23.09.2015 15:32

AKP’den Kırıkkale Belediye Başkan aday adayı olan Sağlık Bakanlığı Baş Denetçisi Ahmet Özdemir hakkında dava açıldı.

Sözcü’den Asuman Aranca’nın haberine göre; Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 30 Mart yerel seçimlerinde AKP’den Kırıkkale Belediye Başkan aday adayı olan Sağlık Bakanlığı Baş Denetçisi Ahmet Özdemir hakkında dava açtı.

Özdemir hakkında, suçüstü yakalandığı 10 Bin TL’lik rüşvet nedeniyle 10 yıl hapis istendi. Tutuklu olarak yargılanan Özdemir, ilk duruşmada tahliye edildi. Yargılama devam edecek.

Üzerinde seri numaraları alınmış parayla yakalanan Özdemir, savcılık sorgusunda “Paranın, ABD’de okuyan bir öğrenciye gönderilmesi için, kendisini şikayet eden kişi tarafından eline tutuşturulduğunu” söyledi.

50 BİN TL’YE HALLEDERDİM

Ankara Memur Suçları Soruşturma Bürosunca açılan davanın iddianamesinde, şikayeti yapan medikal malzeme satıcısı şirketin sahibi M.S’nin anlatımına göre, firmanın aldığı ihaleleri de kapsayacak biçimde denetim görevi verilen Özdemir, yürüttüğü incelemeyi sonuçlandırmadan önce M.S’yi Ankara’ya çağırarak, satmış oldukları malzemelerin barkodlarının iptali durumunda ne kadar zarara uğrayacaklarını sordu.

İddianamedeki bilgilere göre, M.S’nin 300 bin TL zarara uğrayacaklarını söylemesi üzerine, Özdemir “Bunun öyle olacağını daha önce söyleseydin 50 bin TL gibi bir miktara bunu hallederdim, keşke bu konuyu daha önce konuşsaydık” dedi.

10 BİN TL VERMEN GEREKİYOR

Bu konuşmadan bir süre sonra M.S’yi tekrar Ankara’ya çağıran Özdemir, bu kez de “Size sürpriz olmasın diye görüşmek istedim, şirketinizi ihale yasaklısı yapacağım, haberiniz olsun” dedi. Firma sahibi M.S’nin, “Hakim misiniz savcı mısınız, neye göre yapacaksınız” demesi üzerine, “Senin unuttuğun bir şey var, ben müfettişim, savcılar da hakimler de benim raporuma göre kara veriyor” diyen Özdemir, “Bu işin peşini bırakmam” yanıtını alınca M.S’yi sakinleştirmeye çalıştı.

“Tamam ihale yasaklısı yapmayacağım ama ne için istediğimi sormadan 10 Bin TL vermen gerekiyor” dedi ve bilgisayarından firma hakkında üzerinde “soruşturmaya gerek yok” yazan raporu gösterdi. İhale Yasağının ancak Kamu İhale Kurulunca konulabileceğini bilen ve parayı vermek istemeyen M.S ise, üzerinde para olmadığını söyleyerek, parayı bir sonraki buluşmada vereceğini söyleyerek, Özdemir’in yanından ayrıldı.

ÖNCE SAVCILIĞA GİTTİ

Özdemir ile parayı vermek üzere buluşacağı gün savcılığa giden M.S, şikayetçi olurken, yanında getirdiği 10 Bin TL’lik paraların seri numarası ve buluşma adresini verdi. Savcılık da, M.S’nin şikayeti üzerine harekete geçti ve Mali Şube ekipleri olaya el koydu.

İfadesinin ardından savcılıktan ayrılan M.S, Başmüfettiş Özdemir ile buluşarak, bir restorana yemek yemeye gitti ve burada parayı verdi. M.S, restorandan ayrılır ayrılmaz harekete geçen polis de, Özdemir’i, üzerinde seri numaraları önceden alınmış 10 Bin TL ile suçüstü yakaladı.

İLAÇLARIN ETKİSİNDEYDİM

Gözaltına alınan Özdemir, savunmasında “M.S’nin hakkında yapmış olduğu soruşturmalar nedeniyle para yardımında bulunduğu ABD’de okuyan bir öğrenciyi tespit ederek, kullanmış olduğu ilaçların etkisi altındayken, bu öğrenciye gönderilmek üzere söz konusu parayı eline tutuşturduğunu” söyledi.

Özdemir, sevk edildiği mahkemece tutuklanırken, hakkında “irtikap” suçundan 10 yıla kadar hapis istemli dava açıldı. Özdemir, Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın ilk duruşmasında tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Yargılama devam edecek.

Odatv.com

835

Facebook   1 undefined Doğal ve saf zeytinyağında 1 gün boyunca beklettiğiniz incir o kadar faydalı ki... İşte zeytinyağında beklettiğiniz kuru incirin inanılmaz faydası... 2 undefined Öksürük ve astım hastaları doğal ve saf zeytinyağında bekletilmiş 2 ad Kültür&Sanaat

Facebook 1 undefined Doğal ve saf zeytinyağında 1 gün boyunca beklettiğiniz incir o kadar faydalı ki... İşte zeytinyağında beklettiğiniz kuru incirin inanılmaz faydası... 2 undefined Öksürük ve astım hastaları doğal ve saf zeytinyağında bekletilmiş 2 ad

Doğal ve saf zeytinyağında 1 gün boyunca beklettiğiniz incir o kadar faydalı ki...

Kılıçdaroğlu: Diğerleri nasıl çalışıyorsa Muharrem Bey de çalışacak… Politika

Kılıçdaroğlu: Diğerleri nasıl çalışıyorsa Muharrem Bey de çalışacak…

Medya kuruluşlarının temsilcileri ile akşam yemeğinde bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce taraftarlarının kurultay toplama arayışları, İnce’nin Cumhurbaşkanlığı seçiminde başarılı olup olmadığı, Mart’taki yerel seçimde büyükşehirleri hangi stratejiyle kazanmak istediklerine ilişkin kapsamlı değerlendirmeler yaptı. Kur krizine de değinen Kılıçdaroğlu, hükümetin 7 liradan dolar bozduranları açıklaması gerektiğini söyledi.

Gürsel Tekin sordu: Kim bu keyifçi bakan? Politika

Gürsel Tekin sordu: Kim bu keyifçi bakan?

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Bakanlık görev yetkileriyle bağdaşmayan ve kamu zararı oluşturan “keyifçi” bakan ve ekibinin kim olduğunun kamuoyu tarafından öğrenilmesi ve bundan böyle kamu yönetiminde daha dikkatli, tedbirli, özenli davranılması adına konuyu, yazılı soru önergesi vererek Meclis gündemine taşımıştır.

Özdağ’dan Kılıçdaroğlu’na Kofi Annan tepkisi: Biri Kemal Bey’e hatırlatmalı Politika

Özdağ’dan Kılıçdaroğlu’na Kofi Annan tepkisi: Biri Kemal Bey’e hatırlatmalı

Yİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu yaşamını yitiren eski BM Genel Sekreteri Kofi Annan’ın ölümüne ilişkin yaptığı paylaşım nedeniyle eleştirdi.

Hava Durumu ANKARA