Boksör İsmail Özen: O haberler doğru değil


Hamburg'da yaşayan Kürt kökenli boksör İsmail Özen, Alman medyasında "nişan bozuldu" yönündeki haberlerin doğru olmadığını söyledi.

14.05.2016 22:07

Hamburg'da yaşayan Kürt kökenli boksör İsmail Özen, Alman medyasında "nişan bozuldu" yönündeki haberlerin doğru olmadığını söyledi.

Özen, Odatv'ye yaptığı açıklamada Almanya'nın en büyük Axel-Springer Verlag'a bağlı yayın organlarının "Milyarder baba nişanı istemiyor, nişan ertelendi, nişan bozuldu" şeklinde haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirterek, çıkan haberler sonucu Bild gazetesinin geri adım atmak zorunda kaldığını söyledi.

Alman medyası Alman milyarderlerden Otto Versand markasının sahibi Michael Otto'nun kızı Janina Otto ile yaklaşık bir yıldan bu yana birlikte olan İsmail Özen'in nişanlarını ertelendiğini ve baba Otto'nun nisan planına karşı olduğunu yazmıştı.

Geçtiğimiz hafta HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın katılımıyla gerçekleşen Kıtalararası Boks Müsabakası'nda Gürcistanlı rakibine karşı büyük üstünlük sağlayan İsmail Özen, kendisine şampiyonluk getiren boks eldivenini Demirtaş'a hediye etmiş, maçın gelirini de operasyonlarda mağdur olan Cizre, Sur ve Yüksekovalı ailelere bağışlayacağını açıklamıştı.

Özen Alman medyasında hakkında çıkan haberleri kendisinin göçmen kökenli olması, politik duruşu ve ailenin milyarder olmasına bağlıyor.

Öte yandan Özen'in kız arkadaşı Janina Otto, Almanya'nın en büyük dergilerinden Gala'ya verdiği röportajında haklarında çıkan haberlerin spekülasyon olduğunu belirterek, "İsmail ile iyi giden bir ilişkimiz var. Evlenmeyi düşünüyoruz. Düğün ne zaman olacak sorusuna ise yanıt vermek istemem, çünkü özel yaşantı kapsamına giriyor. Bu konuda bilgi vermek istemiyoruz. Üstelik ailem de bu ilişkiye sıcak bakıyor. Babam ilişkimizi saygı ile karşılıyor" şeklinde açıklamada bulundu.

Öte yandan Hamburger Morgenpost gazetesi, HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş ile Alman milyarder Michael Otto'nun boksör Özen ile birlikte Vierjahres Zeiten Oteli'nde gizlice bir araya geldiklerini yazdı.

Süheyla Kaplan/ Almanya

Odatv.com

954

Facebook   1 undefined Doğal ve saf zeytinyağında 1 gün boyunca beklettiğiniz incir o kadar faydalı ki... İşte zeytinyağında beklettiğiniz kuru incirin inanılmaz faydası... 2 undefined Öksürük ve astım hastaları doğal ve saf zeytinyağında bekletilmiş 2 ad Kültür&Sanaat

Facebook 1 undefined Doğal ve saf zeytinyağında 1 gün boyunca beklettiğiniz incir o kadar faydalı ki... İşte zeytinyağında beklettiğiniz kuru incirin inanılmaz faydası... 2 undefined Öksürük ve astım hastaları doğal ve saf zeytinyağında bekletilmiş 2 ad

Doğal ve saf zeytinyağında 1 gün boyunca beklettiğiniz incir o kadar faydalı ki...

Kılıçdaroğlu: Diğerleri nasıl çalışıyorsa Muharrem Bey de çalışacak… Politika

Kılıçdaroğlu: Diğerleri nasıl çalışıyorsa Muharrem Bey de çalışacak…

Medya kuruluşlarının temsilcileri ile akşam yemeğinde bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce taraftarlarının kurultay toplama arayışları, İnce’nin Cumhurbaşkanlığı seçiminde başarılı olup olmadığı, Mart’taki yerel seçimde büyükşehirleri hangi stratejiyle kazanmak istediklerine ilişkin kapsamlı değerlendirmeler yaptı. Kur krizine de değinen Kılıçdaroğlu, hükümetin 7 liradan dolar bozduranları açıklaması gerektiğini söyledi.

Gürsel Tekin sordu: Kim bu keyifçi bakan? Politika

Gürsel Tekin sordu: Kim bu keyifçi bakan?

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Bakanlık görev yetkileriyle bağdaşmayan ve kamu zararı oluşturan “keyifçi” bakan ve ekibinin kim olduğunun kamuoyu tarafından öğrenilmesi ve bundan böyle kamu yönetiminde daha dikkatli, tedbirli, özenli davranılması adına konuyu, yazılı soru önergesi vererek Meclis gündemine taşımıştır.

Özdağ’dan Kılıçdaroğlu’na Kofi Annan tepkisi: Biri Kemal Bey’e hatırlatmalı Politika

Özdağ’dan Kılıçdaroğlu’na Kofi Annan tepkisi: Biri Kemal Bey’e hatırlatmalı

Yİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu yaşamını yitiren eski BM Genel Sekreteri Kofi Annan’ın ölümüne ilişkin yaptığı paylaşım nedeniyle eleştirdi.

Hava Durumu ANKARA