1 Mayıs 2016 Bakırköy'den haberler


İstanbul, Bakırköy’de kutlanacak 1 Mayıs İşçi Bayramı için İstanbul polisi yoğun güvenlik önlemi aldı. İşçiler, memurlar, öğrenciler, taraftar grupları meydana girmek üzere harekete geçti...

01.05.2016 13:34

İstanbul, Bakırköy’de kutlanacak 1 Mayıs İşçi Bayramı İstanbul polisi yoğun güvenlik önlemi aldı. Bakırköy Pazar yerini çevreleyen yollar sabah erken saatlerden itibaren araç trafiğine kapatıldı.

Yüzlerce kişi Bakırköy pazar yerine gelmeden önce kortejler oluşturdu. İşçiler, memurlar, öğrenciler, taraftar grupları meydanda buluşmak üzere harekete geçti.

CANLI TAKİP

12.44: Bakırköy'de arama noktalarında polisin HDP'lileri arama esnasındaki tavrı gerginliğe yol açtı. Kortejde aynı insanın üç defa aranması gibi uygulamalar nedeniyle HDP'liler tepki gösterdi. Çıkan gerginlikte polis gaz bombası attı,gazdan etkilenenler oldu, HDP'lilerin alana girişi de tepkileri de devam ediyor.

12.38: Kortejlerin alana girişi sırasında polis, üzerinde "İmam Hatipler Kapatılsın" yazan ve Tayyip Erdoğan-Emine Erdoğan çiftinin kafasının bulunduğu Diren Eğitim pankartını meydana sokmak istemedi. Polisin bu engellemesi üzerine Komünist Partililer ve Diren Eğitim emekçileri ilginç bir çözüm buldu: Erdoğanların pankartta bulunan fotoğrafları kesildi ve pankart alana sokuldu.

12.32: Oyuncular Sendikası da Bakırköy'de meydanda yerini aldı. Genco Erkal da krotejle birlikte meydana girdi.

12.20: Bakırköy'de halk toplanmaya devam ediyor. Kalabalık alana sığmıyor. Alana girişler ise devam ediyor.

11.55: Siyasi partiler, sendikalar ve örgütler, Bakırköy'de toplanmaya devam ediyor.

11.30: Amedspor pankartı Bakırköy'de meydana sokulmuyor.

10.46: Birleşik Haziran Hareketi de büyük bir kortej oluşturarak Bakırköy'e ilerliyor.

10.39: DİSK'in öncülüğünde büyük bir kortej Bakırköy'de alana girişi tamamlanıyor.

10.20: Bakırköy'de siyasi partiler, dernekler ve sendikaların yanı sıra öğrenciler de toplanıyor.

10.04: CHP İstanbul İl Teşkilatı da Genel Merkez talimatıyla Bakırköy meydanında toplanıyor.

10.02: Siyasi partiler kortejler halinde meydanda toplanıyor.

09.45: Bakırköy 1 Mayıs'ı için İncirli metrobüs durağında toplanılmaya devam ediliyor.


09.10: Polis Bakırköy'de geniş güvenlik önlemi aldı.

Sendikalar, siyasi partiler ve sivil toplum örgütleri, İncirli metrobüs durağı ve Marmara Forum AVM önünde toplanmaya başladı.

Polis meydana giden çevre yollar üzerinde arama noktaları oluşturdu. Kutlama için bölgeye gelen bazı grupların meydana yürümek için hazırlıklarına başladıkları görüldü. 1 Mayıs İşçi Bayramı'nın Bakırköy'deki pazar yerinde kutlanması konusunda sendikalar anlaşmaya varmıştı.

Odatv.com

  
800

Facebook   1 undefined Doğal ve saf zeytinyağında 1 gün boyunca beklettiğiniz incir o kadar faydalı ki... İşte zeytinyağında beklettiğiniz kuru incirin inanılmaz faydası... 2 undefined Öksürük ve astım hastaları doğal ve saf zeytinyağında bekletilmiş 2 ad Kültür&Sanaat

Facebook 1 undefined Doğal ve saf zeytinyağında 1 gün boyunca beklettiğiniz incir o kadar faydalı ki... İşte zeytinyağında beklettiğiniz kuru incirin inanılmaz faydası... 2 undefined Öksürük ve astım hastaları doğal ve saf zeytinyağında bekletilmiş 2 ad

Doğal ve saf zeytinyağında 1 gün boyunca beklettiğiniz incir o kadar faydalı ki...

Kılıçdaroğlu: Diğerleri nasıl çalışıyorsa Muharrem Bey de çalışacak… Politika

Kılıçdaroğlu: Diğerleri nasıl çalışıyorsa Muharrem Bey de çalışacak…

Medya kuruluşlarının temsilcileri ile akşam yemeğinde bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce taraftarlarının kurultay toplama arayışları, İnce’nin Cumhurbaşkanlığı seçiminde başarılı olup olmadığı, Mart’taki yerel seçimde büyükşehirleri hangi stratejiyle kazanmak istediklerine ilişkin kapsamlı değerlendirmeler yaptı. Kur krizine de değinen Kılıçdaroğlu, hükümetin 7 liradan dolar bozduranları açıklaması gerektiğini söyledi.

Gürsel Tekin sordu: Kim bu keyifçi bakan? Politika

Gürsel Tekin sordu: Kim bu keyifçi bakan?

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Bakanlık görev yetkileriyle bağdaşmayan ve kamu zararı oluşturan “keyifçi” bakan ve ekibinin kim olduğunun kamuoyu tarafından öğrenilmesi ve bundan böyle kamu yönetiminde daha dikkatli, tedbirli, özenli davranılması adına konuyu, yazılı soru önergesi vererek Meclis gündemine taşımıştır.

Özdağ’dan Kılıçdaroğlu’na Kofi Annan tepkisi: Biri Kemal Bey’e hatırlatmalı Politika

Özdağ’dan Kılıçdaroğlu’na Kofi Annan tepkisi: Biri Kemal Bey’e hatırlatmalı

Yİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu yaşamını yitiren eski BM Genel Sekreteri Kofi Annan’ın ölümüne ilişkin yaptığı paylaşım nedeniyle eleştirdi.

Hava Durumu ANKARA