Polis dayağı milyoner etti


Polisin darp ettiği evsiz kadın 1.5 milyon dolar alacak.

26.09.2014 10:58


ABD’de California Otoban Devriyesi kendilerine bağlı bir polis memuru tarafından darp edilen Marlene Pinnock adlı evsizler kampında yaşıyan kadına 1.5 milyon dolar tazminat ödemeyi kabul etti. Pinnock’u darp eden polis memuru ise görevinden istifa etti.

Marlene Pinnock, ABD’nin California eyaletinde geçtiğimiz temmuz ayında otoban kenarında polis tarafından darp edilmişti. Olayın yoldan geçen vatandaşlar tarafından çekilip sosyal medyada paylaşılması polis memuruna ve bağlı olduğu California Otoban Devriyesi’ne pahalıya mal oldu.

İki taraf avukatları Los Angeles’ta bir araya geldi. 9 saat süren görüşmelerin ardından taraflar arasında anlaşma sağlandı. California Otoban Devriyesi Marlene Pinnock adlı kadına 1.5 milyon dolar ödemeyi kabul etti.

ABD basınına konuşan Pinnock, birkaç yıldır evsiz olduğunu ve evsizler kampına gitmek üzere yoldan geçtiğini söyledi. Polisin kendisini çok sert bir şekilde darp ettiğini belirten Pinnock, “Beni öldürmeye çalıştığını düşündüm, öldürmek için vuruyor gibiydi. Sebepsiz yere. Ona hiç bir şey yapmamıştım.” dedi. Videonun kendisinin haklı olduğunu ortaya çıkardığını dile getiren Pinnock, “Bu yüzden minnettarım” ifadelerini kullandı.

Konuya ilişkin yazılı açıklama yapan, California Otoban Devriyesi Polis Şefi Joe Farrow ise, “Olayın ortaya çıkması üzerine buna bakacağıma ve bir an önce çözüme kavuşturacağıma ant içmiştim.” dedi. Anlaşmanın iki taraf için de tatmin edici olduğunu belirten Farrow, “Anlaşmaya varmak için yapıcı bir şekilde çalıştık.” diye konuştu. (Cihan)


Etiketler: YHA
1234

Facebook   1 undefined Doğal ve saf zeytinyağında 1 gün boyunca beklettiğiniz incir o kadar faydalı ki... İşte zeytinyağında beklettiğiniz kuru incirin inanılmaz faydası... 2 undefined Öksürük ve astım hastaları doğal ve saf zeytinyağında bekletilmiş 2 ad Kültür&Sanaat

Facebook 1 undefined Doğal ve saf zeytinyağında 1 gün boyunca beklettiğiniz incir o kadar faydalı ki... İşte zeytinyağında beklettiğiniz kuru incirin inanılmaz faydası... 2 undefined Öksürük ve astım hastaları doğal ve saf zeytinyağında bekletilmiş 2 ad

Doğal ve saf zeytinyağında 1 gün boyunca beklettiğiniz incir o kadar faydalı ki...

Kılıçdaroğlu: Diğerleri nasıl çalışıyorsa Muharrem Bey de çalışacak… Politika

Kılıçdaroğlu: Diğerleri nasıl çalışıyorsa Muharrem Bey de çalışacak…

Medya kuruluşlarının temsilcileri ile akşam yemeğinde bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce taraftarlarının kurultay toplama arayışları, İnce’nin Cumhurbaşkanlığı seçiminde başarılı olup olmadığı, Mart’taki yerel seçimde büyükşehirleri hangi stratejiyle kazanmak istediklerine ilişkin kapsamlı değerlendirmeler yaptı. Kur krizine de değinen Kılıçdaroğlu, hükümetin 7 liradan dolar bozduranları açıklaması gerektiğini söyledi.

Gürsel Tekin sordu: Kim bu keyifçi bakan? Politika

Gürsel Tekin sordu: Kim bu keyifçi bakan?

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Bakanlık görev yetkileriyle bağdaşmayan ve kamu zararı oluşturan “keyifçi” bakan ve ekibinin kim olduğunun kamuoyu tarafından öğrenilmesi ve bundan böyle kamu yönetiminde daha dikkatli, tedbirli, özenli davranılması adına konuyu, yazılı soru önergesi vererek Meclis gündemine taşımıştır.

Özdağ’dan Kılıçdaroğlu’na Kofi Annan tepkisi: Biri Kemal Bey’e hatırlatmalı Politika

Özdağ’dan Kılıçdaroğlu’na Kofi Annan tepkisi: Biri Kemal Bey’e hatırlatmalı

Yİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu yaşamını yitiren eski BM Genel Sekreteri Kofi Annan’ın ölümüne ilişkin yaptığı paylaşım nedeniyle eleştirdi.

Hava Durumu ANKARA